Nosisz dziecko na biodrze? Zapewne popełniasz ten błąd. Trenerka tłumaczy: "Dlatego bolą cię plecy i popuszczasz"

Trenerka fitness, a zarazem mama zwraca uwagę na popularny błąd popełniany przez wiele kobiet. Chodzi o noszenie dziecka na biodrze. Tego typu praktyka jest bardzo powszechna i pozwala mamom w łatwy sposób połączyć noszenie malucha z wykonywaniem dodatkowych czynności. Niestety, jak informuje trenerka, takie działanie ma bardzo niekorzystny wpływ nie tylko na kręgosłup.
Zobacz wideo Jak wspierać odporność dzieci? Lekarz: Rodzic powiedział, że podawał mleko z masłem i nie zadziałało. Szok [Mamy Czas odc. 14]

Noszenie dziecka to nieodzowna część opieki nad maluchem. Zwłaszcza kiedy chcemy posprzątać, ugotować, zrobić zakupy a nasze pociechy płaczą i wyciągają do nas ręce. W takich sytuacjach najczęściej opieramy dziecko na biodrze. Dzięki temu możemy nie tylko nosić malucha, ale także wykonać kilka czynności. Niestety tego rodzaju praktyka jest niebezpieczna dla zdrowia.

Jak kąpać dziecko Jak kąpać dziecko, które ma problemy skórne? Wskazówki dla rodziców

Nie noś dziecka na biodrze. Przestrzega trenerka i mama

Tiktokerka Jemila Medley jest przede wszystkim terapeutką dna miednicy oraz specjalistą okołoporodowym. W swoich nagraniach informuje mamy o tym, jak dbać o zdrowie i czego zdecydowanie nie należy robić w trakcie ciąży, połogu, czy codziennego funkcjonowania podczas opieki nad dzieckiem.

Tym razem odniosła się do wyjątkowo powszechnego problemu, a ściślej mówiąc do sposobu noszenia dziecka. Mamy często opierają malucha na biodrze i wykonują przy tym różne czynności. Jemila zaznacza, że w ten sposób dochodzi do niewłaściwej postawy ciała, przez co mama zaczyna mieć problemy z kręgosłupem, bóle w odcinku lędźwiowym, czy różne zwyrodnienia. Jednak to nie wszystko. Noszenie dziecka na biodrze prowadzi również do nietrzymania moczu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przygotowanie jednośladu do zimy Jak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Jak poprawnie nosić malucha bez szkody dla mamy?

Jemila na Tiktoku nie tylko dzieli się swoją wiedzą, ale także jest nietypową trenerką. Pomaga mamom wrócić do formy po porodzie. Jednak w każdym jej nagraniu możemy zauważyć, że przede wszystkim stawia na zdrowie i bezpieczeństwo.

Nie inaczej jest w przypadku tematu noszenia dziecka na biodrze. Terapeutka udostępniła w nagraniu kilka wskazówek, dzięki którym kobiety będą mogły nosić maluchy bez szkody dla własnego zdrowia.

Kiedy mamy głęboko wysunięte biodro brakuje wsparcia dla rdzenia kręgowego. Używamy wyłącznie biodra i prawdopodobnie dlatego bolą nas plecy

- tłumaczy Jemila.

Zamiast tego chcę, abyś wsunęła biodro, skupiła się na centrum i zgięła kolana tak, jakbyś miała zrobić przysiad. Podejdź do lustra i upewnij się, że fałd żebrowy znajduje się nad miednicą. Zaangażuj rdzeń i teraz zacznij funkcjonować

- dodaje terapeutka.

Taka praktyka zapobiega bólom kręgosłupa, czy nietrzymaniu moczu i pozwoli swobodnie się poruszać, czy podnosić różne przedmioty.

Więcej o: