Pasażerka samolotu nie wiedziała, że jest w ciąży. Nagle zaczęła rodzić. "Rozbolał ją brzuch i poszła do toalety"

Kiedy wchodziła na pokład samolotu do Madrytu, nie miała pojęcia, że zejdzie z niego nie sama, ale z maleńkim synkiem. Kobieta wybrała imię dla chłopca na cześć lekarza, który w czasie lotu bardzo jej pomógł.

Więcej tematów związanych z ciążą i porodem na stronie Gazeta.pl

Wiele ciężarnych kobiet obawia się, że poród zacznie się w nieoczekiwanym momencie i miejscu. Na szczęście nie zdarza się to zbyt często, jednak są sytuacje, w których rodząca kobieta nie dociera na czas do szpitala i dziecko rodzi się w domu lub w drodze. Zdarzają się też porody, które są wielkim zaskoczeniem dla samej rodzącej, bo nie miała pojęcia o tym, że jest w ciąży. A to z kolei jest czymś nie do wyobrażenia sobie przez ciężarne kobiety, które zmagają się z wieloma dolegliwościami właściwymi dla tego stanu.

pokazuje wspólne ćwiczenia z dziećmi Mama publikuje w sieci filmiki ćwiczeń z dziećmi. Internet podzielony

Kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży

Tamara, która podróżowała na pokładzie samolotu holenderskich linii lotniczych KLM z Guyaquil w Ekwadorze do Hiszpanii nie miała pojęcia, że jest w ciąży. Dowiedziała się o tym, gdy zaczął się poród. W pewnym momencie pasażerka poczuła ból brzucha i poszła do toalety. Okazało się, że rodzi.

Kilka godzin przed lądowaniem w Holandii rozbolał ją brzuch i poszła do toalety. Ku jej wielkiemu zdumieniu, po dwóch skurczach nagle miała w rękach dziecko

- powiedział rzecznik szpitala Spaarne Gasthuis Haarlem Zuid, gdzie trafili świeżo upieczona mama i jej maleństwo. Na szczęście wśród pasażerów znaleźli się lekarz i pielęgniarka, którzy pomogli Tamarze sprowadzić na świat zdrowego chłopca. 

Samolot wylądował w Amsterdamie, a świeżo upieczona mama i jej nowo narodzone dziecko zostali zabrani karetką do szpitala, gdzie troskliwie się nimi zaopiekowano. Stan matki i dziecka był dobry.

Zespół na oddziale porodowym zrobił wszystko, co w jego mocy, żeby oboje otrzymali właściwą opiekę i pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych dokumentów dla Maximiliano. Tak szybko, jak to będzie możliwe, Tamara i Maximiliano udadzą się do Madrytu

- poinformował szpital. Chłopiec swoje imię otrzymał na cześć lekarz, który pomagał jego mamie na pokładzie samolotu. Ta podróż z pewnością będzie niezapomniana nie tylko Tamary, ale i współpasażerów, którzy byli świadkami tego niezwykłego wydarzenia.  

Zobacz wideo Odbieranie noworodka i świeżo upieczonej mamy ze szpitala. Jakie zadania ma tata? Jak ubrać dziecko na podróż?

28787374 Agnieszka Hyży pokazała, jak roczny syn ubiera choinkę. Mogło się źle to skończyć

Więcej o: