W jaki sposób rodzi się łożysko? Studentka położnictwa pokazała wideo. Mama: "dobrze, że tego nie widziałam"

Poród to nie tylko narodziny dziecka. To także wiele innych, bardzo istotnych rzeczy. Po urodzeniu dziecka kobieta musi także wydalić łożysko. Wiele przyszłych mam zastanawia się, jak to wygląda. Studentka położnictwa pokazała wideo, na którym z rozbrajającą szczerością pokazuje i wyjaśnia, jak rodzi się łożysko.

Będąc w ciąży, wiele przyszłych mam zastanawia się, jak będzie wyglądać ich poród. Czy zdążą dojechać do szpitala, kiedy odejdą wody? Czy pojawiające się skurcze są bardzo bolesne i przede wszystkim jak wygląda rodzenie łożyska? Jedna ze studentek położnictwa na swoim TikToku oswaja przyszłe mamy z tymi wszystkimi fizjologicznymi rzeczami, które są istotne w czasie porodu.

Zobacz wideo "Niebezpieczni dżentelmeni", czyli co było w Zakopanem, zostaje w Zakopanem [ZWIASTUN]

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W jaki sposób rodzi się łożysko? Przyszła położna pokazała ważne szczegóły

Łożysko jest istotnym elementem w czasie trwania ciąży, jednak tuż po porodzie - przestaje być potrzebne, toteż należy je urodzić. Po tym, jak mały człowieczek pojawił się na świecie, pępowina została przecięta, zmęczona kobieta ma jeszcze jedno ważne zadanie. Musi urodzić łożysko. Jednak w porównaniu do porodu dziecka, trwa to znacznie krócej, około 30-60 minut. Odrywa się ono od ściany macicy i dzięki siłom parcia rodzącej kobiety jest wydalane. Jest miękkie i elastyczne, toteż jego poród jest znacznie łatwiejszy niż urodzenie dziecka. Tyle w teorii, ale jak to wygląda z praktyką?

Mama kanguruje dziecko Jak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Okazuje się, że nic co ludzkie, nie jest obce. Jedna z przyszłych położnych na swoim TikTokowym kanale pokazuje, jak wygląda rodzenie łożyska. Wydaje się to całkiem łatwym zadaniem. Nowo narodzone dziecko (manekin), leży na brzuchu kobiety, a pielęgniarka, ciągnąc za pępowinę, pomaga kobiecie urodzić łożysko.

Jak dobrze, że to ja mam już za sobą i nie muszę wracać na salę porodową
Dobrze, że tego nie widziałam, kiedy rodziłam
O matko! To nie wygląda zbyt zachęcająco
Potrzeba więcej takich filmów. Edukacja przez duże E

- piszą kobiety i mamy, które podczas porodu siłami natury również urodziły łożysko.

Mama zmienia dziecku pieluszkę Oto najczęstsze błędy w pielęgnacji skóry dziecka

Więcej o: