Syn chciał dostać lalkę i dostał. W komentarzach bulwers, ale mama zamknęła hejterom usta jednym zdaniem

Prezenty rozpakowane! Mikołaj spełnił marzenia wielu dzieci i sprawił dużo przyjemności także rodzicom. Jak się okazuje, nie wszystkie podarunki zgadzają się z oczekiwaniami osób postronnych. Pewna mama odniosła się do tego, że jej syn dostał lalkę, bo chciał. Internauci wyśmiali pomysł, a kobieta szybko zamknęła im usta krótką ripostą.
Zobacz wideo Jak wspierać odporność dzieci? Lekarz: Rodzic powiedział, że podawał mleko z masłem i nie zadziałało. Szok [Mamy Czas odc. 14]

Prezenty świąteczne często spędzają sen z powiek. W końcu każdy chce ofiarować coś, co dziecku nie tylko się spodoba, ale przede wszystkim sprawi dużo radości. Jednak czy to oznacza, że chłopiec z niecierpliwością czeka na nowe auto, albo kolejkę, a dziewczynka na lalkę? Otóż nie.

Jak pielęgnować skórę niemowlęciaSkóra niemowlaka jest delikatna. Jakie problemy pojawiają się najczęściej?

Chłopiec dostał w prezencie lalkę. Fala negatywnych komentarzy

Pewna mama odniosła się do prezentu, jaki dostał jej mały synek. Chłopiec chciał mieć swoją lalkę. Rodzice bez wahania kupili ją dziecku, bo wiedzieli, że sprawi mu to radość. Nie zważali na stereotypy i to, co "powinno się robić", a czego zdecydowanie nie należy. 

Okazało się, że młoda mama zderzyła się ze ścianą negatywnych komentarzy. Internauci zarzucili jej, że robi z chłopca maminsynka, że lalki są dla dziewczynek itd. Kobieta nie była obojętna na te zarzuty i szybko nagrała odpowiedź. 

Nawiązała do tego, że przecież uczymy dziewczynki, że mogą wszystko. Mogą bawić się autkami, czy wybierać swój zawód, a chłopcom wmawia się, że nie mogą bawić się lalkami, bo nie. Zadała pytanie, czego ma nauczyć takie postępowanie? Zaznaczyła, że takie określanie z góry pokaże synkowi tylko, że sprawowanie opieki nad drugą osobą jest wyłączną rolą kobiety. 

W tym miejscu chciałabym przypomnieć wszystkim, że chłopcy też płaczą i mogą bawić się lalkami

- podsumowała.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mama kanguruje dzieckoJak zbudować więź z dzieckiem. Zobacz, dlaczego kangurowanie jest ważne

Takich mam jest więcej. Masa komentarzy pod nagraniem

Nagranie @wiktoria.wis obejrzało ponad 900 tysięcy użytkowników TikToka. Pod jasną odpowiedzią na zarzuty innych dotyczące "niewłaściwego" prezentu pojawiło się wiele komentarzy innych mam. Kobiety napisały o swoich doświadczeniach, o tym, jak ich córki lub synowie decydowali, że chcą się przebrać za jakąś postać, czy dostać konkretną rzecz. 

A mój syn chciał być różowym motylkiem w przedszkolu i był

- czytamy komentarz.

Mój był ostatnio babcią czerwonego kapturka. Miał sukienkę, perukę i korale

- dodaje inna osoba.

Jego przyszła żona powinna ci za to kiedyś podziękować

- podsumowuje kolejna kobieta.

Mój synek chciał kuchnie, każdy się dziwił, że chłopiec i kuchnia. Dostał kuchnie. Dokładnie

- wspomina mama.

Moja córka chce autko sterowane i dostanie autko sterowane

- pisze inna użytkowniczka.

Ta fala pozytywnych reakcji pokazuje, że równouprawnienie oraz łamanie szkodliwych dla rozwoju schematów jest bardzo ważne w wychowaniu dziecka.

Więcej o: