Od kiedy ferie świąteczne? Niektórzy uczniowie wrócą do szkoły dosłownie na parę dni [TERMINY, DATY]

Od kiedy ferie świąteczne? Okazuje się, że nie wszystkim daty grudniowo-styczniowych świąt są znane, toteż przedstawiamy garść przydatnych informacji, które ucieszą każdego ucznia. Szykuje się naprawdę sporo wolnego, a niektórzy uczniowie po świętach wrócą do szkoły dosłownie na parę dni.

Od kiedy ferie świąteczne? To już ostatni tydzień zmagań szkolnych, przed przerwą z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Pond tydzień wolnego od zajęć ucieszy każdego ucznia. Dodatkowo wielu z nich, wróci w mury szkoły dosłownie na parę dni, bo zza rogu wyglądają już ferie zimowe.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Od kiedy ferie świąteczne? Ważne daty dla każdego ucznia

Od kiedy ferie świąteczne? Wielu uczniów ucieszy informacja, że to już ostanie dni szkoły w tym roku kalendarzowym. W jej mury powrócą dopiero w przyszłym roku, jednak nie na długo. Zza rogu wyglądają już ferie zimowe, jednak za nim to nastąpi, w kalendarzu mamy jeszcze Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok. W tym roku uczniowie po raz ostatni pojawią się w szkole w piątek 23 grudnia, jednak w większości przypadków nie jest już to dzień zajęć szkolnych. Zwykle wtedy organizowane są wigilie klasowe i spotkania w gronie nauczycieli i uczniów.

Potem czas na święta. Wigilia, Boże Narodzenie i Drugi Dzień Świąt, czyli 24, 25 i 26 grudnia. Potem dorośli wracają do pracy - jednak nie uczniowie. Dla nich przerwa świąteczna trwa jeszcze cały tydzień. Szkoły wznawiają naukę dopiero od 2 stycznia, czyli po Nowym Roku.

Jednak niektórzy do nauki wrócą dosłownie na parę chwil. Są to przede wszystkim uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Oni zaczynają ferie najwcześniej, bo już 16 stycznia. Wrócą dopiero do szkoły 30 stycznia. Najdłużej na wolne będą musieli poczekać uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Oni ferie zimowe zaczną dopiero w połowie lutego.

Pełen harmonogram ferii zimowych 2023 przedstawia się następująco:

  • 16-29 stycznia 2023: województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023: województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023: województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13-26 lutego 2023: województwa dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Więcej o:
Copyright © Agora SA