Mama publikuje w sieci filmiki ze wspólnych ćwiczeń z dziećmi. "A co z syndromem wstrząsanego dziecka?"

Niektórzy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że ruch jest dzieciom niezbędny niemal od narodzenia. Często sami dołączają i ćwiczą wspólnie. To nie tylko świetne spędzanie czasu, ale i dbanie o rodzinne relacje. Mama postanowiła podzielić się swoją pasją i sposobem na ćwiczenia z dziećmi, wielu Internautów nie kryje oburzenia i szoku.

Ruch to zdrowie

Każdy wie, że ruch jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet krótki, intensywny spacer każdego dnia ma dla nas i naszego zdrowia dobroczynne działanie. Bez znaczenia płeć i wiek. Każdy potrzebuje ruchu. Wielu rodziców to doskonale rozumie i zapisuje swoje dzieci na dodatkowe zajęcia jak: pływanie, taniec, koszykówka, piłka nożna czy jakiekolwiek inne, na których dziecko będzie mogło pozbyć się nadmiaru energii. A niektórzy nawet postanawiają w zaciszu własnego domu dołączyć i ćwiczą wspólnie z dziećmi. Jednak czy zawsze jest to dobry pomysł?

Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ćwiczenia z akrobatyki dla najmłodszych

Lembi jest jedną z takich mam, które ćwiczą z dziećmi. Lembi jest mamą dwójki chłopców i od wielu lat ćwiczy akrobatykę. Pamięta jak zaraził ją tym sportem jej tata, który ćwiczył z nią, gdy była mała. Teraz ona sama ćwiczy ze swoimi dziećmi. Dziadek także czasem dołącza. Na swoim profilu na Instagramie pod nazwą @acrobabykids publikuje filmiki, na których pokazuje, że akrobatykę można ćwiczyć już z niemowlętami. Choć podkreśla, że ona i jej tata są profesjonalistami i nie należy robić tego samego bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, to jednak mierzy się z krytyką Internautów. Większość jednak wyznaje, że jest pod wrażeniem i chętnie się zainspiruje, wykonując podobne ćwiczenia w domu, ale te najłatwiejsze, dla bezpieczeństwa.

 

Inspiracje od profesjonalistów

Lembi, jak sama o sobie pisze jest profesjonalistką. Swoją szkołę akrobatyki rodziny Vaher prowadzi od 1986 roku. Ma za sobą wiele lat doświadczeń. Potrafi pracować z dziećmi, chce inspirować i zachęcać innych do ruchu i ćwiczeń, ale sama podkreśla wielokrotnie, że niedoświadczeni rodzice nie powinni wykonywać niektórych ćwiczeń w domu. Lepiej najpierw skonsultować się ze specjalistą. Akrobatyka to doskonały sport na wzmocnienie, koordynację, rozciągnięcie i poprawę równowagi ciała zarówno dużych, jak i małych. Ale to też bardzo trudny i kontuzjogenny sport. Choć ćwiczenia na niektórych filmikach mogą wydawać się łatwe, to trzeba pamiętać, że wykonuje ktoś bardzo doświadczony, nie amator. Obok innych filmików ciężko przejść obojętnie, patrząc na obroty, podrzucanie czy wymachy jakie robi mama własnym dzieckiem. Jesteśmy pełni podziwu.

To jest tak złe dla dzieci. Kości jak ramię i łokieć nie są tak silne jak u dorosłego i może to powodować problemy.
Uwielbiam, jak ludzie komentują na temat bezpieczeństwa, bazując na osobistych odczuciach, nie mając pojęcia o treningu twoim i twoich dzieci, świetne filmiki! Nie mogę się doczekać, aż spróbuję prostszych ruchów w domu z moim 6 miesięczniakiem.
To jest niesamowite. Ci wszyscy ludzie mówiący o kontuzji itp. po prostu tego nie rozumieją.
Bardzo częsta przyczyna zwichnięcia barku u dzieci, gdy są tak podnoszone, nieważne, że są tak wielokrotnie machane.
A co z syndromem wstrząsanego dziecka?
To mnie niepokoi. Jestem za tym, aby dzieci uprawiały jogę i akrobatykę, ale robiąc to bezpiecznie. Dzieci w tym wieku mają skłonność do zwichnięcia łokcia lub „wyciągnięcia łokci".
Bardzo mnie to cieszy, gdy oglądam! Wasze dzieci wydają się takie szczęśliwe. Oto właśnie jest radość ze wspólnego ruchu! Tak sobie pomyślałam, że zostawię pozytywny komentarz.
Super kontrola nad swoim ciałem i równowagą od najmłodszych lat!

- jak widać zdania użytkowników Instagrama są podzielone.

Więcej o: