Zabawy sylwestrowe dla dzieci. Atrakcje, które pomogą dotrwać dzieciom do północy

Zabawy sylwestrowe dla dzieci to doskonała okazja do spędzenia czasu razem z naszymi pociechami. Wspaniale umilą wam wspólne oczekiwanie na przyjście nowego roku, a ponadto będą świetną rozrywką, która przyniesie mnóstwo radości i uśmiechu.

Fajne zabawy dla dzieci na sylwestra w domu – pomysły na świetną zabawę z maluchami

Jesteś rodzicem, który spędzi sylwestrową noc w towarzystwie dzieci? Planując imprezę sylwestrową z dziećmi warto pamiętać, aby zabawy, które przygotujemy nie były monotonne i nudne. W tym przypadku świetnie sprawdzą się przebrania i maski karnawałowe, gdyż dzieci uwielbiają przebieranki. Jeśli masz nieco więcej czasu, możesz wspólnie z dziećmi przygotować maski – będzie to dodatkowo świetna zabawa plastyczna. Możesz także kupić papierowe maski, które choć są jednorazowe, to zapewniają dzieciom komfort w oddychaniu. Dzieci zapewne będą chciały przebrać się za ulubioną postać z bajki, superbohatera czy zwierzątko. Najlepiej pozwolić dziecku dokonać wyboru. Możecie także zorganizować domowy teatrzyk i pozwolić maluchowi wystąpić przed publicznością. Przyniesie wam to mnóstwo doskonałej zabawy, a dziecko w przyszłości będzie miało mniejszy problem z występami w szkole czy przedszkolu.

Sylwestrowe zabawy dla dzieci - trzy zabawy na szaloną noc z dziećmi

Sylwestrowe zabawy dla dzieci nie wymagają od rodziców dużych wkładów finansowych i wielu przygotowań. Wystarczą chęci do zabawy, wyobraźnia i kilka prostych atrybutów takich jak: balony, kartki papieru czy plastikowe kubeczki. Poznajcie trzy zabawy, które według nas świetnie rozbawią wasze pociechy.

Fajne zabawy dla dzieci na sylwestra w domu: 

  • Tańce z balonami – sylwester nie może odbyć się bez tańców. Aby uatrakcyjnić zabawę, zorganizujcie tańce z balonami. Stwórzcie pary i zróbcie konkurencję, w której każda para musi tańczyć z balonem umieszczonym pośrodku na wysokości brzucha – ale nie można trzymać się za ręce. Wygrywa para, której balon najdłużej nie spadnie na ziemię.
  • Pożegnalna wieża – zabawa polega na przygotowaniu jednakowych kubeczków i porwanych na małe kawałki gazet. Zbudujcie z dzieckiem wieżę z kubeczków. Dostawiając każdy kolejny, wymieniajcie jakieś wydarzenia, które utkwiły wam i dzieciom w głowach. Gdy skończą się wam pomysły, zróbcie kuleczki z gazet i strącajcie po kolei od góry każdy kubeczek, żegnając w ten sposób wszystko, co było w starym roku.
  • Wyklejanka marzeń – do przeprowadzenia tej zabawy konieczne jest wcześniejsze przygotowanie różnych obrazków przedstawiających np. zabawki, ciekawe miejsca czy wydarzenia. Następnie dajcie dzieciom kartkę papieru i klej. Niech wybiorą spośród wszystkich te obrazki, które chciałyby zrealizować czy mieć w kolejnym roku.
Zobacz wideo Sylwester to dla zwierząt prawdziwe piekło

Zabawy na sylwestra dla nastolatków

Koniec roku zbliża się nieubłaganie a wraz z nim sylwestrowy wieczór, który wiele osób spędzi na hucznej imprezie, ale są też tacy, którzy ten czas spędzą w domu. To właśnie dla nich przedstawiamy zabawy na sylwestra dla nastolatków, które umilą im oczekiwanie do północy, a dodatkowo rozkręcą wieczór w domowym zaciszu.

  • Pytanie czy wyzwanie? - zdecydowanie zabawa dla nastolatków, która rozkręci każdą imprezę. Uczestnicy tej zabawy odpowiadają na pytania lub wykonują zadania wymyślone przez pozostałe osoby.
  • Kalambury – jedna osoba pokazuje za pomocą gestów i mimiki wymyślone przez siebie hasło, a reszta gości musi je odgadnąć.
  • Gra w butelkę - zabawa, którą młodzież zna doskonale. Gracze siadają w kółku. Na stole kładziemy pustą butelkę, a następnie nią kręcimy. W jednym z wariantów gry osoba, na którą wskaże szyjka, dostaje specjalne zadanie do wykonania.

Zabawy rodzinne na sylwestra 

Zabawy rodzinne na sylwestra są dobrą okazją, by całą rodziną świetnie się bawić. Najlepszą zabawą będzie karaoke, w którym wezmą udział wszyscy domownicy. Razem możecie zaśpiewać swoje ulubione piosenki a przy tym tańczyć do białego rana. Gwarantujemy wam, że przy tej zabawie nie będziecie się nudzić. Możecie także dołączyć do karaoke inną zabawę np. taniec na gazecie. Potrzebna będzie muzyka, którą zapewni karaoke i stare gazety, które należy rozłożyć na podłodze. Kiedy już stworzycie pary, musicie tańczyć tak, aby nie spaść z gazety. Po jakimś czasie złóżcie gazety na pół i tańczcie dalej. Czynność należy powtarzać, tańcząc na coraz mniejszych kawałkach gazet. Wygrywa ta para, która najdłużej wytrzyma i nie wyjdzie poza granice gazety.

Zobacz też: Życzenia noworoczne. Najlepsze życzenia na nowy rok i sylwestra

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.