Kupiła dzieciom pod choinkę używane prezenty. Internauci oburzeni. "Jako dziecko bym płakała"

Mama kupiła swoim dzieciom prezenty z drugiej ręki i wywołała ogromne poruszenie na TikToku. Jej filmik obejrzało ponad 300 tys. osób. Niektórzy twierdzą, że zepsuje swoim dzieciom święta. "Cieszę się, że nie jestem częścią tej rodziny" - czytamy w komentarzach.

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

Wysoka inflacja dotknęła nie tylko Polaków. Coraz więcej rodziców z całego świata przyznaje, że rachunki i bieżące wydatki pochłaniają wszystkie ich oszczędności. W tym roku nie będą to święta pełne przepychu. Wiele dzieci dostanie drobiazgi lub prezenty z drugiej ręki. Są też rodziny, które  będą musiały zrezygnować z podarunków. Chociaż nie to jest w święta najważniejsze, mama, która przyznała, że kupi dzieciom używane upominki, spotkała się z ogromną krytyką.

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka pokazuje swój przepis na pierogi. Jaki? "Najlepszy, bo szybki"

"Jako dziecko bym płakała"

Kupowanie prezentów z drugiej ręki to nie tylko oszczędność, ale też troska o planetę. Mama, która publikuje nagrania na TikToku jako Be The Village jest tego świadoma. Opowiedziała, jakie co w tym roku dostaną jej dzieci.

Każde z nich otrzyma tylko cztery upominki

- podkreśliła.

Następnie wyjaśniła, że każdy prezent jest zakwalifikowany do innej kategorii. Pierwsza z nich, to rzeczy, o których marzyły dzieci. Z powodu wysokich cen są to zwykle przedmioty kupowane z drugiej ręki. Druga kategoria to coś praktycznego, co jednocześnie może być dobrą zabawą. Trzecia to rzeczy do noszenia - mogą to być ubrania, ale też koc. Ostatnia kategoria to "coś do czytania". Książki również kupowane są w antykwariacie. 

Nagranie obejrzało ponad 300 tys. osób i wywołało ogromne poruszenie. Okazuje się, że zakupy z drugiej ręki dla niektórych są wciąż kontrowersyjne w XXI wieku.

Cieszę się, że nie jestem częścią tej rodziny
Gdybym dostała coś takiego jako dziecko, popłakałabym się
Ale to przykre

- pisali użytkownicy aplikacji.

Wspaniałe! Wychowasz dzieci, które będą doceniały wszystko, co będą miały

- niektórzy wstawiali się za mamą. A wy co myślicie o tym pomyśle?

Więcej o: