Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna. Już niedługo ostatni dzień w szkole i potem długo wolne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W domach panują pierwsze porządki i pieczemy pierniki. Jednak nadal każdego dnia trzeba wstać rano i udać się do szkoły. Dlatego dzieci chętnie poszukują informacji, kiedy zaczyna się przerwa świąteczna. Już niebawem odpoczną nie tylko uczniowie.
Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Kiedy zaczyna się przerwa świąteczna? To pytanie pada coraz częściej nie tylko wśród dzieci, ale także ich rodziców i opiekunów. W końcu wiele osób planuje wypad do rodziny, która mieszka w innej części kraju, a niektórzy chcą zaplanować wyjazd za granicę.

Dni wolne od szkoły, czyli kiedy przerwa świąteczna

Choć w sklepach już od dawna panuje świąteczna atmosfera, to jednak na Boże Narodzenie musimy jeszcze trochę zaczekać. Jednak dla wszystkich niecierpliwych mamy dobre informacje. Przerwa świąteczna zaczyna się w piątek, 23 grudnia. W tym dniu uczniowie nie idą już do szkoły. Jednak to nie jedyna dobra wiadomość. Na dzieci czeka 10 dni wolnych od szkoły. Na zajęcia wrócą dopiero 2 stycznia 2023 roku.

Kolejną niespodzianką może być fakt, że chwilę po świątecznej przerwie będzie pierwszy długi weekend. 6 stycznia w piątek wypada Święto Trzech Króli. Ten dzień jak co roku jest wolny.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Przerwa świąteczna, a tuż po niej ferie zimowe 2023

Skoro przerwa świąteczna już tuż, tuż, warto wspomnieć, że przed nami także ferie zimowe 2023. Śnieżna aura, jazda na nartach, sankach, snowboardzie, czy łyżwach to marzenie wielu uczniów. Jak co roku terminy ferii zimowych są zróżnicowane i podzielone na województwa. Poniżej podajemy dokładny kalendarz:

  • 16-29 stycznia 2023 r. - województwo lubelskie, pomorskie, podkarpackie, śląskie, oraz łódzkie,
  • 23 stycznia 2023 r. - 5 lutego 2023 r. - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia 2023 r. - 12 lutego 2023 r. - województwo świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie,
  • 13- 26 lutego 2023 r. - województwo zachodniopomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i opolskie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.