Pierwsza na świecie sztuczna macica miałaby rodzić nawet 30 tys. dzieci rocznie. Rodzice mogliby wybrać kolor oczu, włosy i inteligencję dziecka

Pewien wynalazek ma pomóc rodzinom borykającym się z problemem bezpłodności. Sztuczna macica to nie tylko postęp, ale także przewrót w dziedzinie powiększania rodziny. Projekt zakłada możliwość wykupienia pakietu "Premium", który pozwoli przyszłym rodzicom zdecydować nie tylko o kolorze oczu.
Zobacz wideo Co Platforma Obywatelska może zrobić, aby zwiększyć dzietność w Polsce?

Hashem Al-Ghaili to twórca wynalazku Ecto Life zaprojektował wizję niedalekiej przyszłości. Wynikiem jego prac jest sztuczna macica, dzięki której osoby bezpłodne będą mogły cieszyć się potomstwem. Jak to możliwe? Analizujemy.

Futurystyczna wizja świata. Hodowane dzieci

Hashem Al-Ghaili jest z wykształcenia biologiem molekularnym, swoją wiedzę i pasję wykorzystuje do edukowania ludzi, udostępniając wartościowe treści w mediach społecznościowych. Tworzenie filmów z pewnością ułatwia mu doświadczenie w zakresie filmu, produkcji i popularyzowania nauki. Jego strona na Facebooku zgromadziła aż 33 miliony obserwujących.

Jedno z najnowszych nagrań, które trafiło niedawno do sieci, wzbudziło duże zainteresowanie. Mowa o Ecto Life. Na filmie widzimy tysiące kapsuł, a w nich niemowlęta. Obraz przypomina kadr z filmu science fiction. Jednak Hashem uważa, że jego wiedza i doświadczenie pozwalają mu wyobrażać sobie przyszłość oraz rozwijać zupełnie nowe koncepcje. Wynalazca zaznacza, że jego koncepcja pozwoli na urodzenie 30 tysięcy dzieci rocznie.

Dziecko na zamówienie? Wybierzesz kolor jego oczu oraz poziom inteligencji

Jak twierdzi Hashem przyszli rodzice, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, mogą nie tylko cieszyć się z posiadaniem potomstwa, ale także mają wpływ na ich cechy. Jeżeli mama i tata będą chcieli wybrać kolor oczu dziecka, jego włosy, wzrost, czy nawet poziom inteligencji, zaprojektują swoją pociechę.

Cały proces odbywa się, zanim genetycznie zaprojektowany embrion trafi do sztucznego łona. Skorzystanie z takiego rozwiązania przysługuje osobom, które wykupią "Pakiet Elitarny".

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dzieci ze sztucznej macicy. Postęp czy przerażająca wizja?

Choć sama świadomość, że dzieci miałyby rozwijać się w sztucznych inkubatorach, może być przerażająca, to jednak warto pochylić się nad tym tematem. Sam pomysłodawca uważa, że to rozwiązanie może być spełnieniem marzeń wielu ludzi, którzy borykają się z bezpłodnością. Poza tym kobiety zapadają na różnego typu choroby, które wymuszają usunięcie macicy. Taka resekcja na zawsze odbiera im szansę na macierzyństwo. 

Jak czytamy na stronie economictimes.indiatimes.com, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), że ponad 30 tysięcy ciąż kończy się śmiercią dziecka z powodu różnych komplikacji. Zadaniem nowego wynalazku Ecto Life byłoby ograniczenie cesarskich cięć, czy przedwczesnych porodów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.