Od kiedy przerwa świąteczna w szkołach? Uczniowie z niecierpliwością czekają także na ferie

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W sklepach już od listopada mogliśmy kupić pierwsze dekoracje i stylizacje. Jednak uczniowie zastanawiają się, od kiedy będzie przerwa świąteczna w szkołach. Niebawem także pierwsze ferie zimowe. Kiedy? Znamy dokładne terminy.
Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Od kiedy przerwa świąteczna w szkołach? To pytanie pada coraz częściej nie tylko wśród uczniów. Rodzice i opiekunowie także poszukują sprawdzonych informacji, aby jak najlepiej zaplanować nadchodzący czas. Wiele osób planuje wyjazd do rodzin, inni wyruszają na zagraniczny odpoczynek. 

Przerwa świąteczna. Od kiedy dni wolne od szkoły?

Boże Narodzenie w tym roku wypada dość niekorzystnie. Wigilia będzie w sobotę, zatem pierwszy dzień świąt w niedzielę. Nie ma co ukrywać, że każdy uczeń woli, kiedy dni wolne od szkoły przypadają od poniedziałku do piątku. Dorośli, którzy nie zaplanowali urlopu, będą mieć jedynie trzy dni wolnego. Impreza sylwestrowa oraz Nowy Rok także odbędą się w weekend. No cóż.

Dzieci jednak mają więcej powodów do radości. Przerwa świąteczna w szkołach zaczyna się już od 23 grudnia i potrwa do 2 stycznia 2023 roku. W sumie to aż 10 dni wolnego!

To nie wszystko. Zaraz po przerwie świątecznej na uczniów czeka długi weekend, 6 stycznia jest Święto Trzech Króli. W nadchodzącym roku 2023 przypadnie ono na piątek. Dlatego dzieciaki już mogą cieszyć się z następnego odpoczynku od zajęć szkolnych.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy ferie zimowe 2023? Kalendarz

Pamiętajmy jednak, że oprócz przerwy świątecznej i długiego weekendu pociechy z niecierpliwością wypatrują ferii zimowych. Jak co roku ich daty są zróżnicowane i podzielone na konkretne województwa. Terminy ferii 2023 wyglądają następująco:

  • 16-29 stycznia 2023 r. - województwo lubelskie, pomorskie podkarpackie, śląskie, oraz łódzkie
  • 23 stycznia 2023 r. - 5 lutego 2023 r. - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia 2023 r. - 12 lutego 2023 r. - województwo świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie,
  • 13- 26 lutego 2023 r. - województwo zachodniopomorskie, dolnośląskie, mazowieckie i opolskie.
Więcej o:
Copyright © Agora SA