"Nie będę karmić dziecka pachą". Mama myślała, że ma pryszcza, gdy go ścisnęła była w szoku

Karmienie dziecka piersią jest jedną z podstawowych czynności fizjologicznych. Po urodzeniu dziecka następuje "produkcja" specjalnego pokarmu dla malucha. Jednak czasem Matka Natura jest nieobliczalna w swoich poczynaniach. Przykładem jest tu historia pewnej mamy, która jak się okazało - mleko miała pod pachami.

Pewna mama, która całkiem niedawno urodziła dziecko, rozpoczęła swoją przygodę z karmieniem piersią. Okazało się, że to jednak nie jest wcale takie łatwe. Co więcej, pod jedną z jej pach zrobiła się specyficzna narośl. Kobieta myślała, że to pryszcz. Okazało się to jednak czymś zupełnie innym.

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Mleko dla dziecka zamiast z piersi to spod pachy? Kobieta myślała, że to pryszcz

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie, w którym pewna kobieta, która całkiem niedawno urodziła dziecko, pokazuje swoją pachę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że po naciśnięciu pęcherza - leci mleko.

Nie będę karmić dziecka pachą

- twierdzi kobieta, która demonstruje, jak spod jej pachy wydobywa się mleko.

Okazuje się, że tego typu sytuacja nie jest wyjątkiem. Ma ona związek z tzw. zastojem pokarmu, który zamiast spłynąć do piersi, znajduje ujście w innej części ciała. Wtedy niektóre z kobiet mogą wyczuć pod pachami bolesne guzy, które będą wypełnione mlekiem.

Tego typu sytuacja również została poruszona przez jedną z TikTokrerk, która nagrała filmik o zastoju pokarmu. Zarówno na Facebooku, jak i Tik Toku rozgorzała ogromna dyskusja na ten temat. Okazuje się, że wiele kobiet miało ten sam problem.

Zdarzyło mi się to, kiedy urodziłam córkę. Było to 55 lat temu. Nie było to zbyt przyjemne, miałam takiego guza tuż pod moimi pachami, lekarze i pielęgniarki musieli to wycisnąć, trwało to kilka dni, aż się wyczyściło

- napisała jedna z kobiet pod filmikiem na Facebooku.

Miałam to samo pod jedną pachą. Rozmasowałam to, a ból złagodził okład z ciepłego ręcznika
Przydarzyło mi się to. Miałam nawet operację, by to usunąć, teraz pod pachami mam okropne blizny

- piszą kobiety w komentarzach na Tik Toku, które miały ten sam problem.

Zatem jak walczyć z zastojem pokarmu? Każda kobieta, która chce i może karmić piersią, powinna wiedzieć, że aby nie dopuścić do tego stanu, należy przede wszystkim posiadać odpowiednio dobrany biustonosz. Doradcy laktacyjni sugerują również, że tego typu przypadłość może pojawić się wtedy, gdy kobieta np.:

  • uciska na pierś przez złą pozycję do spania,
  • dojdzie do uszkodzenia piersi, przez nieodpowiedni masaż,
  • zbyt często jest ściągany pokarm laktatorem.
Więcej o:
Copyright © Agora SA