Dni wolne - grudzień 2022. Dzieci mają mało dni nauki. Przerwa świąteczna prawie tak długa jak ferie

Kiedy będą najbliższe dni wolne od nauki? W tym roku dzieci mają już niewiele dni nauki. Dodatkowo, przerwa świąteczna będzie niemal tak samo długa, jak ferie zimowe. Zobaczcie harmonogram najbliższych dni wolnych od szkoły.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Przerwa świąteczna 2022 tuż - tuż, więc dzieci i młodzież już odliczają czas do wolnego od szkoły. A będzie tego czasu naprawdę sporo - sama przerwa świąteczna potrwa prawie tyle, co ferie zimowe. A to nie koniec dni wolnych od nauki. Będą jeszcze dwie okazje do odpoczynku. Sprawdźcie, kiedy wypadają.

Dni wolne - grudzień 2022. Kiedy uczniowie mają przerwę świąteczną?

Wielkimi krokami zbliża się świąteczna potrwa od szkoły - w tym roku będzie trwała prawie tyle samo, ile ferie zimowe. Kiedy uczniowie nie muszą iść na lekcje? Przerwa świąteczna 2022 zacznie się w piątek, 23 grudnia i potrwa do niedzieli, 1 stycznia nowego roku. To daje uczniom dziesięć dni wolnego. Co ciekawe, tegoroczna przerwa świąteczna w połowie pokrywa się z dniami wolnymi od pracy, co jest na pewno ułatwieniem dla rodziców. Ale na dzieci i młodzież czekają jeszcze dwie inne okazje do odpoczynku. Sprawdźcie harmonogram.

Dni wolne - styczeń 2023. Harmonogram dłuższych przerw od szkoły

Poza grudniową przerwą świąteczną, na uczniów czekają jeszcze dwie okazje do odpoczynku w styczniu 2023. Pierwsze wolne od szkoły to długi weekend z okazji święta Trzech Króli, wypada w dniach 6 - 8 stycznia (piątek - niedziela). Drugą przerwą od szkoły są oczywiście ferie zimowe. W 2023 roku odbędą się z podziałem na poszczególne województwa. Harmonogram jest następujący:

  • 16 - 29 stycznia - pomorskie, łódzkie, lubelskie, śląskie i podkarpackie,
  • 23 stycznia - 5 lutego - warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego - opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie i mazowieckie.
Więcej o: