Zaczęła rodzić w trakcie egzaminu końcowego. Nie przerwała zdawania. Zdążyła jeszcze poznać wyniki

Studentka zdawała egzamin końcowy, gdy nagle zaczęła rodzić. Mimo to nie przerwała obrony pracy dyplomowej. Zdążyła też jeszcze poznać wyniki egzaminu.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Martina Cuomo to mieszkająca w Neapolu we Włoszech studentka i matka zarazem. Jej obrona pracy dyplomowej zapadnie w pamięć na dłużej zarówno jej samej, jak i kadrze uniwersytetu. Studentka zaczęła bowiem rodzić podczas egzaminu końcowego, ale zdążyła go nie tylko ukończyć, ale i poznać wyniki. 

Broniła pracy dyplomowej, gdy zaczęła rodzić. Zdążyła jednak zdać egzamin końcowy

Jak czytamy na portalu Grandenapoli.it, Martina Cuomo studiowała pielęgniarstwo i położnictwo na Uniwersytecie Medycznym w L’Aquili. Gdy nadszedł czas na obronę pracy dyplomowej i egzamin końcowy 30-latka martwiła się, że może mieć trudności z obroną pracy, a to skutkowałoby kolejnym terminem dopiero na wiosnę. Jednak studentce udało się podejść do egzaminu końcowego jeszcze w 2022 roku. 18 listopada Martina broniła pracy dyplomowej, gdy poczuła skurcze porodowe. Jak sama mówi, jej egzamin trwał siedem minut, czyli tyle, ile przerwa między skurczami. Studentka zdążyła obronić pracę i poznać wyniki, po czym odeszły jej wody i zaczęła rodzić.

Zaczęła rodzić podczas egzaminu końcowego. Mimo to obroniła pracę

Martina Cuomo pojechała ze swoim mężem Antonio do szpitala Luigi Vanvitelli w Neapolu zaraz po ogłoszeniu wyników egzaminu końcowego. Jak czytamy w serwisie Anteprima24.it, o godzinie 18:30 przyszła na świat zdrowa dziewczynka - w chwili narodzin ważyła 3580 gramów i dostała imię Nunzia. Uniwersytet, na którym studiowała Martina uczcił tę chwilę wpisem na Facebooku, w którym kadra złożyła jej najlepsze życzenia jako matce i lekarce zarazem. Post jest opatrzony też zdjęciem mamy z dzieckiem i pracą dyplomową. 

Więcej o: