Zadanie domowe dla II klasy podstawowej poróżniło rodziców. "Nie rozumiem"

Zadania domowe, te zadane przez nauczyciela, często okazują się nie tylko ogromnym problemem dla ucznia, ale także jego rodziców. Błędy w poleceniach zdarzają się dosyć często. Niestety pomyłki umykają jednakowo korektorom w wydawnictwach oraz nauczycielom, którzy na tym materiale pracują. A potem rodzice główkują.

Zadanie domowe dla uczniów z II klasy szkoły podstawowej poróżniło rodziców. Jednak czy dziecko, które nie opanowało jeszcze wszystkich działań matematycznych, jest w stanie wyliczyć niewiadomą? Z tym poleceniem mieli problem także dorośli, dla których tego typu zadania są absurdem i pomyłką wydawnictwa.

Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zadanie domowe dla ucznia II klasy. Czego brakuje?

Okazuje się, że wydawnictwa, które wypuszczają podręczniki i książki dla uczniów różnych typów szkół, nie zawsze dokładnie sprawdzają treść. Uważne oko może dostrzec pewne sprzeczności, niejasności, czy nawet błędy. Ważne jest, aby nauczyciel - o ile nie zrobił wcześniej tego korektor - wcześniej zareagował. W innym przypadku dzieci, a także ich rodzice głowią się nad zadaniem, które właściwie jest nie do rozwiązania. Jedno z takich poleceń zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Marta po urodzeniu ważyła 4 kg. Teraz waży 15 kg. Ile lat ma Marta?

- brzmi polecenie z podręcznika do matematyki dla ucznia kasy II szkoły podstawowej.

Co na to użytkownicy FB? Jak się okazuje dość sprytnie i kreatywnie podeszli do treści tego zadania, a właściwie jego rozwiązania. Niestety, nie są w tej kwestii zgodni.

Moje dziecko jak się urodziło, miało 3,5 kg. Teraz ma 16,5 i ma 7 lat. Obstawiam, że wiek Marty to 5 lat.
Ja bym Marcie dała jakieś 4 lata
Marta ma rok i trzy miesiące
To zależy ile je

- piszą rozbawieni rodzice.

Wiele osób zauważa jedna, że tego zadania nie da się rozwiązać, gdyż jest tu zbyt dużo niewiadomych. Przede wszystkim nie podano, o ile w ciągu roku owa Marta zwiększała swoją masę, aby osiągnąć te 15 kg. Każde dziecko jest inne i tyje bądź chudnie w różnym tempie.

Ja to miałam i tego nie da się rozwiązać
Nie rozumiem tego zadania. To jakiś błąd musi być
Toż to bezsensu. Nie da się tego wyliczyć
Nauczyciel nie zauważył błędu?
Absurd

- dodają internauci.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.