Dni wolne od szkoły 2022. Niebawem przerwa świąteczna, a po nowym roku czeka dużo okazji do odpoczynku

Jak przedstawiają się dni wolne od szkoły 2022? Niebawem znacznie się przerwa świąteczna, a po nowym roku uczniowie będą cieszyli się jeszcze sporą ilością wolnego czasu. Zobaczcie, kiedy wypadają dni wolne od szkoły 2022/2023.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Dni wolne od szkoły to jedna z rzeczy, które bardzo interesują zarówno uczniów, jak i rodziców. W tym roku na dzieci i młodzież czeka przerwa świąteczna 2022, a po nowym roku kolejne wolne dni. Kiedy wypadają? Koniecznie sprawdźcie nasz harmonogram najbliższych przerw od nauki. 

Dni wolne od szkoły 2022. Kiedy uczniowie nie mają zajęć? 

W 2022 roku na uczniów czeka przerwa świąteczna, która rozpocznie się niebawem, bo już za dwa tygodnie. A ściślej rzecz biorąc, znacznie się w piątek, 23 grudnia i potrwa do niedzieli, 1 stycznia 2023. W sumie uczniowie będą mieli aż dziesięć dni wolnego, czyli prawie tyle samo, ile trwają ferie zimowe. Ale to nie jedyna przerwa  od nauki, jaka czeka na dzieci i młodzież. Po nowym roku będą kolejne okazje do dłuższego wypoczynku. Kiedy wypadają dni wolne w 2023 roku? Sprawdźcie naszą rozpiskę.

Dni wolne od szkoły 2023. Styczeń obfituje w okazje do odpoczynku

W styczniu 2023 roku uczniowie nie będą narzekać na brak wolnego czasu. Pierwszą, dłuższą przerwą od szkoły będzie długi weekend, 6 - 8 stycznia (piątek - niedziela) z okazji święta Trzech Króli. Drugą, znacznie dłuższą przerwą będą ferie zimowe 2023. Szczęśliwcy zaczną je zaledwie dziewięć dni od długiego weekendu. Odbędą się one tradycyjnie, z podziałem na poszczególne województwa:

  • 16 - 29 stycznia - pomorskie, łódzkie, lubelskie, śląskie i podkarpackie,
  • 23 stycznia - 5 lutego - warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego - opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie i mazowieckie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.