12 tysięcy złotych świadczenia na dziecko. Rodzice już skorzystali z dodatkowych pieniędzy

12 tysięcy złotych świadczenia na dziecko. Tyle łącznie można uzyskać, na drugie i każde kolejne dziecko w ramach programu wprowadzonego przez rząd. Program wszedł w życie w styczniu i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi.

12 tysięcy złotych świadczenia na dziecko, to dokładnie 1000 zł miesięcznie przez rok lub 500 zł co miesiąc przez okres dwóch lat. Takie wsparcie można otrzymać na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12 do 35 mcy. Do tej pory w całym kraju wpłynęło 605,7 tys. wniosków o wypłatę pieniędzy na ok. 642,9 tys. dzieci.

Zobacz wideo Kiedy może nastąpić przełom ws. pieniędzy z KPO? Pytamy europosła Bielana

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

12 tysięcy złotych świadczenia na dziecko. Rodzice już korzystają z przyznanych pieniędzy

12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko - tyle pieniędzy można otrzymać od państwa w comiesięcznych transzach po 1000 zł lub 500 zł. To rodzice decydują jaką kwotę świadczenia i przez jaki okres chcą otrzymywać. Rządowy program wszedł w życie z początkiem stycznia i po ilości złożonych wniosków, widać, że cieszy się dużym zainteresowaniem wśród beneficjentów.

Do tej pory w całym kraju wpłynęło 605,7 tys. takich wniosków na ok. 642,9 tys. dzieci (…). Tylko do 31 października w ramach RKO w Polsce ZUS wypłacił 3,1 mld zł

- czytamy na portalu pomorska.pl.

Zatem uprawnieni rodzice, nie muszą czekać, aż dziecko skończy rok. Mogą złożyć wnioski o wypłatę pieniędzy z RKO od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 9. miesiąc życia do końca miesiąca, w którym dziecko kończy 13. miesiąc życia. Tak szybkie złożenie dokumentów, daje gwarancję, że wniosek zostanie na czas rozpatrzony i wypłata świadczenia nastąpi już od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończy 12. miesiąc życia.

Wnioski o wypłatę pieniędzy w ramach rodzinnego kapitału, można składać za pomocą trzech kanałów:

  • konta na PUE ZUS,
  • portalu Emp@tia,
  • bankowości elektronicznej.
Więcej o: