Maluch w nosidło i torba pod pachę. Te mamy nie szukają wymówek

Powiedzenie "szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko" nie wzięło się znikąd i ma w sobie więcej prawdy, niż niektórzy przypuszczają. Są takie mamy, które to doskonale rozumieją, a dziecko nie jest dla nich wymówką podczas spełniania marzeń. Nie zawsze jest z kim zostawić dziecko, ale zawsze można szukać innych rozwiązań. Te mamy znalazły.

Bycie mamą nie musi stać na drodze do spełniania marzeń

W momencie, kiedy kobieta staje się mamą, zmienia się całe jej życie. Nowy członek rodziny, nowe emocje, nowa organizacja dnia. Wszystkiego uczy się na nowo. Świetnie, jeśli towarzyszy jej w tym wszystkim zaangażowany partner. Wiele mam myśli, że macierzyństwo będzie je ograniczać, nie będą mogły się spełniać i poświęcić pasjom. A tymczasem to wcale nie jest prawda. Jeśli mama chce spędzić urlop macierzyński skupiając się wyłącznie na odpoczynku i dziecku, nie ma w tym nic złego. Ale jeśli pragnie ten czas wykorzystać na znalezienie pasji, poświęcenie się tej już znalezionej czy odszukanie własnej ścieżki zawodowej, nie jest to niemożliwe. Udowodniło to już wiele mam. Sukcesem jest nie słuchanie nieproszonych rad i nie robienie niczego wbrew sobie.

Miejsca przyjazne dzieciom

Nie tylko coraz więcej restauracji, hoteli i atrakcji reklamuje się hasłem "przyjazne dla rodzin z dziećmi". Coraz częściej organizowane są seanse kinowe dla mam z dziećmi, warsztaty rozwojowe czy biznesowe, gdzie dzieci nie traktuje się jak zbędny element czy zajęcia sportowe na których wręcz dzieci są nie tylko mile widziane, ale i niezbędne. Instagramowy profil @cari_fit powstał po to, by okazać wsparcie mamom. Oferują nie tylko specjalne zajęcia dla mam z maluszkami, ale także pomoc dla tych, które chcą powrócić do swojej wagi sprzed ciąży lub martwią się o swoją kondycję poporodową. Wystarczy dziecko, chusta lub nosidło i chęć rozpoczęcia aktywnej przygody. Aby jednak zapewnić komfort zarówno sobie jak i dziecku, niezwykle ważne jest zadbanie o noszenie dzieci w rekomendowanych przez specjalistach nosidłach i w odpowiedniej pozycji. To będzie klucz do sukcesu.

 

Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko

Na zamieszczonych filmikach widać skupione, ale szczęśliwe mamy, które pod okiem specjalistów mogą zadbać o swoją kondycję, powrót do sylwetki sprzed ciąży lub osiągnąć innych założone sobie cele. Te mamy nie szukają wymówek, dziecko nie jest dla nich przeszkodą, a świadomość, że robią coś dla siebie na pewno ma wpływ na ich codzienność. Ważne jest znalezienie choć paru chwil tylko dla siebie, w ciszy, samotności, skupiając się wyłącznie na sobie. Ale to nie zawsze jest możliwe. A odczuwanie silnej potrzeby, że chciałoby się robić cokolwiek dla siebie, ale jednocześnie nie mając co zrobić w tym czasie z dzieckiem, potrafi być bardzo przytłaczająca. Dlatego tym lepiej, że powstają takie miejsca. Oby coraz więcej pojawiało się ich w naszych rodzinnych stronach. 

Te małe przytulające ramiona.
Łał! Bardzo bym chciała. Jakieś lokalizacje w Atlancie, GA??
Tak wiele niesamowitych mam. To takie inspirujące
To jest niesamowite i zdecydowanie powinno być oferowane w większej liczbie miejsc!
Więcej o: