Prezent dla babci na święta - troska i miłość pod choinką

Prezent dla babci na święta może być sentymentalny lub całkiem praktyczny. Szukasz pomysłu na oryginalny upominek? Sprawdź z nami ranking najlepszych niespodzianek dla seniorów od serca dla serca.

Babcia, czyli agentka do zadań specjalnych zasługuje na wyjątkowy upominek. Chociaż najbardziej ceni sobie wspólne chwile z rodziną i ucieszy się z każdego prezentu to i tak warto się postarać. Co kupić babci na święta? Sprawdź z nami listę najwyżej ocenianych upominków

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Pomysł na prezent dla babci na święta - notes pełen dobrych rad 

Ładnie oprawiony zeszyt oraz eleganckie pióro to idealny początek dla prawdziwej skarbnicy wiedzy i babcinych mądrości. Warto poprosić nestorkę rodu o wypełnienie każdej kartki złotą poradą dla młodego pokolenia. Po latach zeszyt stanie się drogocenną pamiątką, która z pewnością pomoże rozwiązać niejeden problem. Pomysł na prezent dla babci na święta w postaci rodzinnej księgi pomoże wypełnić długie zimowe wieczory z korzyścią dla wszystkich. 

ListList fizkes/iStock

Od kiedy przerwa świąteczna w szkołach? Nastąpiła znacząca zmianaPrzerwa świąteczna w szkołach podstawowych 2022 - w które dni dzieci zostaną w domu?

Co na prezent dla babci na święta - obraz od serca 

Co na prezent dla babci na święta sprawdzi się najlepiej? Babcie jak nikt inny doceniają tradycyjne zdjęcia, wspomnienia zamknięte w fotografii sprawiają, że w jednej chwili można powrócić do wspólnie spędzonych wakacji, czy pierwszych świąt Bożego Narodzenia z wnukami. Jak zrobić obraz od serca? Wystarczy wydrukować zdjęcie i przykleić na białej kartce i na koniec oprawić. 

Albumy na zdjęciaAlbumy na zdjęcia fot. shutterstock

Zobacz też: Wigilia 2022 - kiedy wypada? 7 klimatycznych tytułów na rodzinne wieczory w czasie oczekiwania

Prezent na święta dla babci - wygodne buty sportowe 

Po latach spędzonych na obcasie każda babcia doceni dobrej jakości adidasy, które sprawdzą się podczas codziennych zakupów i spacerów z wnukami. Warto wybrać model o wygodnym zapięciu na rzepę oraz z antypoślizgową podeszwą. Nie bez znaczenia jest też ciężar obuwia, im lżejsza para, tym lepiej. Taki prezent na święta dla babci sprawdzi się szczególnie w przypadku kogoś, kto nie lubi bibelotów i ceni sobie praktyczne upominki. 

Co kupić babci na święta - przydatne gadżety 

W świecie nowych technologii seniorzy często czują się zagubieni, co nie oznacza, że nie potrzebują nowego sprzętu, który pomoże w codziennym funkcjonowaniu lub tak ważnej komunikacji. Co na prezent dla babci na święta sprawdzi się najlepiej? Poniżej znajdziesz listę przydatnych gadżetów:   

 • Czytnik do e-booków z możliwością powiększenia czcionki i dodatkowym podświetleniem ekranu. 
 • Nowy telefon z dostępem do internetu, od razu warto zarezerwować sobie czas na szkolenie. 
 • Zegarek w formie opaski, który oprócz swojej podstawowej funkcji, dostarcza też ważne informacje na temat stanu zdrowia użytkownika. 
 • Czajnik elektryczny, który zwiększy bezpieczeństwo. 
 • Podgrzewany kocyk na chłodne wieczory. 
 • Nowy telewizor, który dla seniorów jest często jedynym oknem na świat. 

Telewizor (zdjęcie ilustracyjne)Telewizor (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Robert Robaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Przysłowia na Boże Narodzenie.Przysłowia na Boże Narodzenie. Porzekadła, których prawie nikt nie pamięta

Prezent dla babci na święta - zimowe upominki 

Na koniec lista prezentów, które sprawdzają się zawsze. Umilacze dla babci sprawią, że zima przebiegnie w cieplejszej atmosferze: 

 • ciepłe kapcie, 
 • koszule nocne, 
 • nowy szlafrok, 
 • miły w dotyku kardigan, 
 • zestaw: czapka, szalik i rękawiczki. 

Zobacz też: Przysłowia o grudniu. Przypominamy najbardziej znane porzekadła

Więcej o: