Chłopiec przechodził przez pasy, gdy ruszył ku niemu rozpędzony samochód. Zareagował "anioł stróż"

Mały chłopiec przechodził przez przejście dla pieszych, ale nagle ruszył na niego samochód. Dziecko ocaliła szybka reakcja "anioła stróża".

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Choć od jakiegoś czasu piesi mają pierwszeństwo na przejściu dla pieszych, to wciąż wielu kierowców ignoruje przepisy ruchu drogowego. Tak jak kierowca SUVa z nagrania opublikowanego na Twitterze. Na szczęście dziecko uratował nieznany mężczyzna, który szedł tą samą drogą. 

Nieznajomy uratował dziecko na drodze. Samochód nie zatrzymał się na pasach

Użytkownik Damian Żurawski podzielił się na Twitterze ciekawym filmikiem. Na nagraniu dziecko przechodziło przez pasy na przejściu dla pieszych. Przed wspomnianym przejściem zatrzymał się jeden samochód, aby przepuścić dziecko. Niestety drugi pojazd wyprzedził stojący samochód i o mały włos potrąciłby dziecko. Do tragedii nie doszło tylko dzięki interwencji nieznanego mężczyzny, który również przechodził przez pasy, tyle że z przeciwnej strony. Nieznajomy przebiegł przez przejście, chwycił dziecko i pociągnął za sobą bezpiecznie na chodnik. Tylko dzięki temu nie doszło do najgorszego.

Nieznajomy mężczyzna uratował dziecko na drodze. Kierowca zignorował przejście dla pieszych

Filmik z niedoszłej tragedii na drodze nie jest tak naprawdę nagraniem z monitoringu miejskiego. W rzeczywistości to (najprawdopodobniej rosyjski) filmik instruktażowy, który ma uczyć prawidłowego zachowania się na drodze. Na nagraniu widać, że jeden z kierowców ignoruje przepisy i nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, mimo że inny pojazd tak zrobił. Dodatkowo dziecko też nie rozejrzało się w lewo i w prawo.

Więcej o:
Copyright © Agora SA