Martwisz się o swoje dziecko? Insta Babcia nauczy je samodzielności

W domu, w którym mieszkają dzieci o wypadki nie trudno. Dlatego boimy się o bezpieczeństwo naszych dzieci, tym bardziej, że rozbite szklanki, poparzenia czy rozcięcia to częste zjawiska. Pewna Babcia z Instagrama także to wie, dlatego ruszyła na ratunek milionom użytkowników sieci.

Insta babcia na ratunek

Pewna seniorka Connecticut, Barbara Costello, postanowiła założyć konto na jednej z popularnych platform internetowych - Instagramie. Konto nosi nazwę @brunchwithbabs, a autorka wraz ze swoją córką zamieszcza na nim filmiki, które mają służyć radą lub pomocą innym. Pomysł okazał się trafionym w sedno, ponieważ panie od 2020 roku na samym Instagramie zgromadziły ponad 2 miliony obserwujących. W międzyczasie postanowiły rozszerzyć swoją internetową działalność o kolejne konto społecznościowe, tym razem na TikToku. 

Porady babci Basi

Dzięki swoim poradom Babs przyciąga do siebie ludzi w różnym wieku, ale to głównie najmłodsi się jej grupą docelową. Prowadzi nawet cykl zatytułowany "Czy twoja mama mówiła ci kiedyś, że...?". W ramach cyklu poruszyła tematy pożarów i wypadków w kuchni i jak sama podkreśla to bardzo ważne żeby dziecko wiedziało, jak sobie w takich sytuacji poradzić. Na większy pożar niezbędna jest gaśnica, ale z małym można sobie łatwo poradzić:

Soda do pieczenia - upewnij się, że masz sodę oczyszczoną pod ręką w kuchni przez cały czas. Idealna do małych pożarów tłuszczu. Wystarczy wlać sodę oczyszczoną prosto na małe ognisko tłuszczu kuchennego lub położyć pokrywkę na ogień, aby odciąć tlen, który ogień potrzebuje do spalenia. Noś odpowiednie okrycia rąk.

Ale oprócz pożarów porusza również temat rozbitego szkła, z którym doskonale poradzi sobie kromka chleba albo lekkich poparzeń, na które najlepiej zadziała ziemniak. Wspomina też o wazelinie, która świetnie sobie poradzi w przypadku lekkich ran i rozcięć. 

 

Sekret rosnącej popularności

Jak powszechnie wiadomo babcie mają swoje różne sprawdzone sposoby na wiele przykrych zdarzeń i sytuacji. Dla babć nie ma rzeczy niemożliwych. Poza tym cieszą się zazwyczaj wielką sympatią i zaufaniem. Dodatkowo porusza tematy, które są nie tylko ważne, ale i bardzo potrzebne, zwłaszcza młodszym użytkownikom sieci. Do tego charyzma, uśmiech i ciepło bijące od seniorki. To z pewnością miało wpływ na uwielbienie, jakim ją wszyscy darzą. To kolejny raz potwierdza, że Instagram służy nie tylko do głupot, ale może być także źródłem poszerzania wiedzy i inspiracji. 

Och Babs, jesteś mamą internetu i kochamy Cię.
Pogotowie Babs na ratunek.
Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję. Nauczyłam się sztuczki z chlebem kilka dni przed stłuczeniem szklanki, przydał się.
Filmik, o którym nie wiedzieliśmy, że go potrzebujemy. Uwielbiam Cię.
Genialne pomysły. Szczególnie podoba mi się pomysł na chleb. W zeszłym tygodniu moja wnuczka stłukła szybę w moim domu, a później zbiła kolejną. Myślałem, że są dobrze wyczyszczone - ale mam kilka małych nacięć ze szkłem. Następnym razem przypomnę sobie sztuczkę z chlebem.
To wszystko rzeczy, które nauczyła mnie moja babcia, gdy byłam małym goblinem, pełniącym rolę jej asystenta kuchennego.
Więcej o: