Córka urodziła się z nietypowym kolorem włosów. Mama pyta: To normalne? Nie, to rzadka wada genetyczna

Kiedy na świecie pojawiła się córka Taylor Dunnavant i jej narzeczonego Chrisa Barnwella, jej wygląd, a przede wszystkim kolor włosów sprawił, że noworodek stał się sensacją. Jej białe jak śnieg włosy przyciągały uwagę wielu osób. Jeszcze wtedy, jej rodzice nie znali diagnozy, którą okazała się rzadka wada genetyczna.

Noworodek, który przyszedł na świat w Saint Clair w stanie Missouri, sprawił, że jego mama przez długie godziny zastanawiała się, czy ten wyjątkowy kolor to normalna rzecz. Dopiero po przeprowadzeniu badań okazało się, że dziewczynka cierpi na rzadką genetyczną wadę, która objawia się m.in. bladą skórą i śnieżnobiałymi włosami.

Zobacz wideo Liam śpiewa piosenkę Mariny

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Noworodek z wyjątkowym kolorem włosów

Kiedy Taylor Dunnavant ponownie zaszła w ciąże, nie był jej to pierwszy raz. Była już mamą zdrowej i ślicznej dziewczynki, która za kilka miesięcy miała przywitać swoją siostrzyczkę na świecie. Niestety miesiące oczekiwania na narodziny dziecka, nie były łatwe dla Taylor. Ciągłe mdłości i brak apetytu spowodowały, że kobieta, zamiast przytyć - schudła. Jak czytamy na portalu babyaztoday.com, lekarze zapewniali ją, że z ciążą i dzieckiem jest wszystko dobrze, to przyszła mama przeczuwała, że jednak coś jest nie tak. Los miał dla niej niesamowitą niespodziankę. Urodziła dziewczynkę z nietypowym kolorem włosów.

Rodzice siódemki synków dowiedzieli się, że siódmym dzieckiem będzie dziewczynkaMają sześciu synów i czekają na siódme dziecko. To będzie dziewczynka

To normlane? Czemu wygląda inaczej niż pozostałe noworodki?

- pytała Taylor, której słowa cytuje portal babyaztoday.com.

Okazało się jednak, że dziewczynka, która właśnie przyszła na świat cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która objawia się przede wszystkim nietypowym kolorem włosów. Noworodek okazał się albinosem. Jego organizm nie był w stanie wyprodukować specjalnego pigmentu, co przejawia się w specyficznym kolorze włosów, skóry, a nawet rzęs, czy brwi.

Albinizm jako genetyczna choroba powoduje także zaburzenia dotyczące narządu wzroku - światłowstręt, oczopląs, a także ciężkie zaburzenia widzenia. Osoby cierpiące na to schorzenie są bardzo wrażliwi na działanie promieni słonecznych, także dla Taylor stało się wtedy jasne, że swoją małą córeczkę musi nie tylko smarować kremami z wysokim filtrem, ale także zakładać specjalne ubranka.

Ta historia ma jeszcze ciąg dalszy. Jak dowiadujemy się z profilu Taylor, doczekała się ona jeszcze jednej córeczki, która również jest - tak jak jej starsza siostra - albinosem. Mama jak widać po wpisach, dumna jest z posiadania tak wyjątkowej trójki dzieci.

Żłobek (zdjęcie ilustracyjne)Panie ze żłobka zgubiły dziecko. Tata: "Nie wiem, co robić dalej"

Więcej o: