Nauczyciel kazał klasie wyjaśnić pojęcie U-boota. Odpowiedź przerosła jego oczekiwania

Odpowiedzi na sprawdzianach to jest obecny hit wśród internetowych memów i innych śmiesznych obrazków. Okazuje się, że kreatywność uczniów nie ma granic. Hitem są tu nie tylko testy z matematyki, czy języka polskiego, ale jak się okazuje - zagadnienia historyczne są tu równie ciekawe. Szczególnie ich interpretacja.

Nauczyciel historii przygotował test dla uczniów ze znajomości jednego z drugowojennych tematów. Poprosił o wyjaśnienie przez uczniów niektórych zagadnień. Jednym z nich był U-boot. Jednak jak się okazuje, obecnie młodzież tak również nazywa popularny drink i uczeń niestety pomylił ze sobą te dwa zagadnienia.

Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Co to jest U-boot? Odpowiedź ucznia zaskoczyła nauczyciela

Historia. Sprawdzian w ósmej klasie. Sądząc po zadanym pytaniu, omawiany temat dotyczył jednego z drugowojennych tematów. Nauczyciel poprosił o wyjaśnienie frazy "U-boot". Jedne z uczniów dość kreatywnie podszedł do tematu i szczerze napisał to, z czym mu się to kojarzy.

Popularny koktajl alkoholowy

- napisał ósmoklasista i w sumie miał rację, ponieważ tak samo jak niemiecki okręt podwodny nazywa się jeden z popularniejszych drinków.

Jeśli chodzi o alkoholowy napój, to jego przepis jest dość prosty. Należy napełniony kieliszek wódki, zanurzyć w kuflu lub szklance piwa - do góry dnem. Jednak zapewne nie o ten przepis chodziło nauczycielowi historii. Spodziewał się on raczej innego wyjaśnienia, bowiem ów U-boot, o którego pytał belfer - jest niemieckim okrętem podwodnym.

Zostawiła dziecko z tatą. Pokazała, jak sobie radziZostawiła dziecko z tatą, a potem pokazała, jak sobie poradził. "Chyba miał za dużo czasu"

Kreatywna odpowiedź ucznia została udostępniona na Twitterze i szeroko komentowana przez użytkowników.

Ale odpowiedz dobra! Nie rozumiem nauczycieli. :/ - zabijają kreatywność
Co to za nauczyciel co wali XD? Odpowiedz prawidłowa, źle zadane pytanie

- napisali internauci.

Czy nauczyciel historii powinien uznać odpowiedź? Wszak odpowiedź, pomimo iż niezgodna z tematem - jest poprawna. 

dyskusja taty z kilkuletnią córkąŻycie z kilkulatką to nie jest prosta sprawa. "One tak mają od urodzenia"

Więcej o: