To niesamowity przypadek medyczny. Dziewczynka urodziła się mniejsza nawet od lalki Barbie. "Cud"

Dziewczynka przyszła na świat mniejsza nawet od lalki Barbie. To naprawdę niesamowity przypadek medyczny. Wręcz "cud".

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

W szpitalu Dignity Health St. Joseph's Hospital and Medical Center w Phoenix w stanie Arizona przyszła na świat dziewczynka tak mała, że Lalka Barbie jest większa od niej. Takie narodziny są bardzo wyjątkowe. To wręcz cud. 

Szpital Uniwersytecki: sześcioraczki na saliSześcioraczki z Tylmanowej urodziły się wcześniakami. Jak dziś wyglądają dzieciaki?

Urodziła się mniejsza od lalki Barbie. To niesamowity przypadek medyczny

Jak podaje serwis babyaztoday.com, Ebonie i Dameon zostali rodzicami wyjątkowej córeczki - dziewczynka urodziła się jako wcześniak w 25 tygodniu ciąży. Jej mama trafiła do szpitala z powodu wysokiego ciśnienia krwi oraz badania USG, które wykazało jak mała jest Kallie. Wtedy lekarze zdecydowali o przyspieszeniu porodu, aby dać dziewczynce jak największe szanse przeżycia. Kallie urodziła się tak maleńka, że lalka Barbie była od niej większa. Dziewczynka jako noworodek ważyła zaledwie trzynaście uncji (czyli około 360 gramów), tyle ile mniej więcej waży puszka zupy. Kallie tuż po urodzeniu była mniejsza od ludzkiej dłoni - mierzyła zaledwie trochę ponad 10 cali (około 25 cm).

Poród francuski w Polsce od niedawna. Mamy po nim szybciej dochodzą do siebieWielki przełom dla wcześniaków - nie trafią do inkubatorów. WHO ma nowe zalecenia

Kallie po urodzeniu była mniejsza niż lalka Barbie. Była mikrowcześniakiem

Dziewczynka urodziła się przedwcześnie jako jedno z najmniejszych dzieci w amerykańskim stanie Arizona. Po narodzinach była tak mała, że obrączka z palca jej ojca była na jej rączce zbyt duża na bransoletkę. Kallie była od narodzin w inkubatorze, zaintubowana i podpięta do maszyn podtrzymujących życie, gdzie spędziła pierwsze 21 tygodni życia. Teraz dziewczynka jest zdrowa i waży siedem funtów (czyli nieco ponad trzy kilogramy).

Więcej o: