Zapytał księdza, co myśli o dzieciach biegających po kościele. "U nas kapłan przerwał mszę i kazał wyjść"

Wierny zapytał księdza na TikToku, czy grzechem jest zaśmianie się z dzieci hałasujących podczas mszy. Pytanie skłoniło internautów do zwierzeń. "W parafii moich rodziców nie można przyprowadzać dzieci do lat 6 do kościoła, bo przeszkadzają. Ksiądz zabronił" - czytamy w komentarzach pod nagraniem.

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi profil na TikToku @ks.sebastianpicur, na którym porusza różne zagadnienia dotyczące wiary. Za pomocą filmików chce dotrzeć do młodzieży będącej w dużej mierze użytkownikami tej platformy i chętnie odpowiada na pytania, które zadają mu internauci.

Zapytał księdza, co myśli o dzieciach biegających po kościele

Więcej artykułów o tematyce parentingowej przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

500 plus (zdjęcie ilustracyjne)500 plus. Lepiej nie przegapić daty, bo można stracić pieniędzy

Zobacz wideo Kiedy dziecko się zakrztusi. Przede wszystkim nie panikować. Działać!

Tym razem ksiądz o trzymał pytanie od wiernego, który chciał wiedzieć jakie jest jego podejście na temat dzieci rozrabiających w kościele. Zauważył, że rozbawione pociechy mogą odwrócić uwagę ludzi od słów kapłana.

Gdy jakieś dziecko przebiegnie po kościele to jak ktoś się zaśmieje to ma grzech?

- brzmiało pytanie.

Ksiądz Sebastian Picur stwierdził, że nie i to dobrze, że rodzice przyprowadzają dzieci do kościoła, ale po prostu trzeba o nich pamiętać.

Pod nagraniem księdza pojawiła się masa komentarzy od internautów. Wśród nich byli wierni, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami. Niektórzy przyznali, że mają dobre doświadczenia z przyprowadzaniem dzieci do kościoła. Inni zaś twierdzili, że w ich parafiach księża wcale nie patrzą tak przychylnie na rozbrykane i hałasujące maluchy.

U nas ksiądz mówi, że jak dziecko biega albo rozmawia po swojemu na mszy, to że się modli 
W parafii moich rodziców nie można przyprowadzać dzieci do lat 6 do kościoła, bo przeszkadzają. Ksiądz zabronił
U nas księdzu przeszkadzają dzieci w kościele
A u nas na mszy dla dzieci ksiądz potrafi przerwać i poprosić o wyprowadzenie dziecka, a już na spotkaniu komunijnym to w ogóle ma być cisza
Jak dziecko skakałam po kościele tak z nogi na nogę. Nagle załapała mnie starsza pani, trząchnęła i powiedziała: 'nie masz matki?' Do dziś to pamiętam…
U nas ksiądz się śmiał, że dobrze, że słychać dzieci, bo przynajmniej kościół nie jest taki pusty 
U nas ksiądz zatrzymał mszę i poczekał, aż rodzice z dzieckiem wyjdą. Dziecko miało ze 2 lata, Biegało i coś sobie śpiewało. Księdzu to przeszkadzało
Powodzenia w naszym kościele z dziećmi... Zero zrozumienia starszych osób, gdy dziecko głośno coś powie, msza dla dzieci z kazaniem o polityce

- pisali.

Syn miał być Cezary, ale po meczu tata zmienił zdanie. 'Od żony pewnie w***dol, ale syn zrozumie'Syn miał być Cezary, ale po meczu tata zmienił zdanie. "Od żony pewnie w***dol"

Więcej o: