Dni wolne od szkoły 2022. Przerwa świąteczna potrwa prawie tyle, co ferie. To nie koniec niespodzianek

Kiedy uczniowie będą cieszyli się dłuższym okresem wolnym od szkoły? Przerwa świąteczna będzie trwała prawie tyle samo, co ferie. A to nie koniec niespodzianek. Zobaczcie kalendarz dni wolnych od szkoły 2022/2023.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Przerwa świąteczna zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie i studenci już odliczają czas do pierwszych wolnych dni. Ale przerwa świąteczna i ferie zimowe to nie jedyne dłuższe wolne od nauki. Po nowym roku czeka kolejna, dłuższa przerwa. Sprawdźcie, kiedy wypadają dni wolne od szkoły 2022.

Dni wolne od szkoły 2022. Jedna dłuższa przerwa już niebawem

Przerwa świąteczna 2022 już niebawem - uczniowie mają wolne od piątku, 23 grudnia do niedzieli, 1 stycznia. To daje w sumie aż dziesięć dni wolnego - prawie tyle samo, co ferie zimowe. Ale za rogiem jest jeszcze jedna przerwa od nauki. Kiedy wypada? Na początku 2023 roku. Ściślej rzecz biorąc, będzie to długi weekend - zacznie się w piątek, 6 stycznia (czyli w święto Trzech Króli) i potrwa do niedzieli, 8 stycznia. To w sumie trzy dni wolne od szkoły. Oprócz tego, na uczniów czekają też ferie zimowe. Zobaczcie terminy dla poszczególnych województw.

Dni wolne od szkoły 2022/2023. Ferie zimowe zaczynają się już na początku stycznia

Oprócz przerwy świątecznej i długiego weekendu z okazji święta Trzech Króli, na uczniów czekają też ferie zimowe. W 2023 roku odbędą się z podziałem na poszczególne województwa. Terminy zimowej przerwy sprawdzicie poniżej:

  • 16 - 29 stycznia - pomorskie, łódzkie, lubelskie, śląskie i podkarpackie,
  • 23 stycznia - 5 lutego - warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego - opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie i mazowieckie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.