Imię Adam nie ma jednego źródła pochodzenia. Z języka hebrajskiego wzięło się od słowa "adam" oznacza "ludzie", z języka "adhamah" to "ziemia", w języku sumeryjski "ada-mu" to "mój ojciec", według akadyjskiego ""ad-mu" znaczy "zrodzony", "stworzony", "dziecko" i na koniec z języka arabskiego "adama" czyli "łączyć się". Najpopularniejsza znaczenie imienia jest biblijne: pierwszy człowiek stworzony przez Boga, który razem z Ewą dał początek rodzajowi ludzkiemu.
Adam sprawia wrażenie nieśmiałego i wycofanego, jednak to tylko pozory. Wystarczy go lepiej poznać, a rzuca się w oczy wesołe usposobienie, towarzyska natura i pociąg do szalonych rzeczy. Adam to typ człowieka bardzo broniącego swoje poglądy, rzadko zmienia zdanie lub obrany cel. Pełen uporu i konsekwencji. Bliscy zawsze mogą na niego liczyć, jest nie tylko przyjacielski, ale i niezwykle lojalny. Choć nie zawaha się by komuś pomóc, to jednak nie potrafi wczuć się w sytuację innej osoby. Dużo łatwiej przychodzi mu krytyka. Wielu zazdrości mu silnej woli, braku chęci porównywania się z innymi i zupełnej ignorancji jeśli chodzi o to, co myślą o nim inni. Dzięki temu bije od niego spokój. Może się pochwalić wysoką kulturą osobistą, elegancja oraz umiejętność odnajdywania się w każdej sytuacji.
Imieniny: 5 lutego, 25 lutego, 6 kwietnia, 16 maja, 31 lipca, 8 września, 16 grudnia, 24 grudnia
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Adaś, Adek, Adanio, Adasiek, Adulek, Adusiek, Adaszek, Adaszko, Adańcio, Adach, Adamcio, Adamek, Adameno, Adamski, Adasio, Adasiu, Adasiunio, Adaśko, Adi, Adik, Adiś, Duduś, Dasiu, Dasio, Dasiek
Zdyscyplinowany, poważny, ale zupełnie nieprzewidywalny człowiek. Posiada swoje zdanie i poglądy, dlatego zdanie innych nie do końca go interesuje. To dlatego woli szukać pracy, w której będzie mógł być niezależny, cel będzie jasno sprecyzowany. Jeśli już decyduje się na konkretny zawód, stara się pokazać, że jest fachowcem. Ponadto wyróżnia się dobrą pamięcią, uporem, ambicjami, pewnością siebie i przedsiębiorczością. By osiągnąć sukces kieruje się rozwagą, ale i przebiegłością, choć wszystko w granicach rozsądku. Jest typem człowieka, który musi mieć wszystko skrupulatnie zaplanowane. Można na nim polegać, nie zawodzi ani przełożonych ani współpracowników. Dobrze się sprawdzi na stanowiskach takich jak: architekt, budowniczy, ogrodnik, leśnik, lekarz, pedagog, żołnierz, strażak, ratownik, sportowiec, kierownik, trener, pisarz.