Dni wolne od szkoły w 2023 roku. Już w styczniu dodatkowy długi weekend

Dni wolne od szkoły w 2023 roku to temat, który ostatnimi czasy pojawia się nader często w wyszukiwarkach internetowych. Święta, długie weekendy i wszelkie przerwy od nauki szczególnie cieszą uczniów. Pierwsza taka okazja już niebawem. Styczeń zaczniemy z miłą niespodzianką i to nie tylko taką dla dzieci i młodzieży. Skorzystają z niej również dorośli.

Dni wolne od szkoły w 2023 roku, czyli wszelkie święta, przerwy, ferie i długie weekendy. Co prawda starego roku pozostał nam jeszcze miesiąc, ale wielu uczniów patrzy już w kalendarz i liczy dni, które przyjdzie im spędzić w szkole, a tych pozostało już niewiele.

Zobacz wideo Marina i Natalia Siwiec spędzają razem ferie w Zakopanem

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dni wolne od szkoły w 2023 roku - szczegółowy harmonogram dla każdego ucznia

Dni wolne od szkoły w 2023 roku to jeden z tematów, który zajmuje uczniów, chociaż do wakacji pozostało jeszcze 200 dni (licząc od dziś) - bez weekendów będzie to jedynie 143 dni. Jednak wśród tej liczby jest jeszcze całkiem sporo wolnego dla uczniów. Pierwsza taka okazja już z początkiem stycznia.

6 stycznia będziemy celebrować święto Trzech Króli, a to oznacza nie tylko dzień wolny od szkoły, ale i pracy. Kalendarz w tym roku jest dla nas bardzo łaskawy, bo katolickie święto przypada na piątek, co w połączeniu z sobotą i niedzielą - daje długi weekend. Potem już tylko ferie zimowe.

Harmonogram ferii zimowych 2023 z podziałem na województwa:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r.: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie,
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r.: podlaskie, warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r.: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie,
  • 13 - 26 lutego 2023 r.: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Kiedy wszyscy uczniowie wrócą już po dwutygodniowej przerwie zimowej, przyjdzie czekać na kolejne wolne dni, których do końca roku szkolnego jest całkiem sporo. Uczniowie odetchną od nauki w następujących terminach:

  • 6-11 kwietnia 2023: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-2 maja 2023: majówka;
  • 8 czerwca 2023: Boże Ciało;
  • 24 czerwca - 31 sierpnia 2023: wakacje.

Jednak z końcem wakacji uczniowie zyskają jeszcze dodatkowe trzy dni wolności, gdyż rozpoczęcie nauki będzie miało miejsce dopiero w poniedziałek 4 września 2023 roku. Wcześniej, w piątek 1 września, uczniowie pojawią się w murach szkoły tylko na chwilę, aby przywitać się z nauczycielami i otrzymać plany lekcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.