To rzadkie imię dla chłopca nadano w tym roku zaledwie 334 dzieciom. Jest krótkie i ma wilcze znaczenie

To rzadkie imię dla chłopca w tym roku otrzymało zaledwie 334 maluchów. Jest krótkie i ma wilcze znaczenie. Rodzice nie pałają zbyt wielką miłością do niego, kojarzy się przede wszystkim z chłodem, mrozem i Rosją. O jakie imię chodzi? Oczywiście o Borysa.

Borys to krótkie i bardzo dźwięczne imię, które oznacza wilka. Wielu osobom kojarzy się ono z mrozem i chłodem, a także Rosją. Wielu carów rosyjskiego imperium nosiło je z dumą. Tak też nazywał się chrześcijański władca Bułgarii - Borys I Michał.

Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rzadkie imię dla chłopca. Ma wilcze znaczenie

Borys to nie tylko imię idealne dla rosyjskich carów, czy bułgarskich władców. Jest ono piękne, krótkie i bardzo dźwięczne. Pasuje zarówno do małego chłopca, jak i dorosłego mężczyzny. Chociaż pochodzi ze wschodu, nic nie stało na przeszkodzie, aby przyjęło się także i na naszych ziemiach.  Co prawda nie jest ono zbytnio popularne, jednak od lat jest dość często nadawane na zachodzie starego kontynentu. W Polsce w pierwszej połowie 2022 roku, to wyjątkowe "wilcze imię" otrzymało zaledwie 334 chłopców.

Jeśli chodzi o jego znaczenie, to imię Borys tłumaczono na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest jednak owy wilk. Inne, w zależności od źródeł, tłumaczono jako "pantera" lub "waleczny".

500 plusWypłaty 500 plus. 1 grudnia to ważna data, zapominalscy mogą się zdziwić

Jaki jest Borys? Zimny, mroczny? Wręcz przeciwnie

Chociaż znaczenie imienia Borys kojarzy się z siłą, odwagą i walką, to osoby noszące je mają duszę romantyka. Na zewnątrz silni i gruboskórni, a kiedy dadzą poznać się z bliska, okazują się osobami o gołębim sercu, którzy są niezwykle uczuciowi. To przede wszystkim dobrzy koledzy i jeszcze lepsi przyjaciele. Żyją według określonych norm i zasad, nie lubią wychodzić przed szereg. Dobrze czują się również z dala od wielkich miast. Ciche i spokojne miejsce, gdzie mogą odpocząć i nabrać dystansu - to ich ulubione miejsce.

Borysa częściej spotkamy podczas leśnych lub górskich wędrówek niż w głośnych i tłocznych miejscach.

imię dla chłopca (zdjęcie ilustracyjne)Antyczne imię dla chłopca od lat nie wychodzi z mody. "Silny i odważny jak lew"

Więcej o: