Ferie zimowe 2023. Niektórzy odpoczną zaraz po przerwie świątecznej. W styczniu wszystkich czeka jednak dodatkowy długi weekend

Ferie zimowe 2023 to dla wielu wyczekiwany czas nie tylko przerwy od nauki, ale również spotkań z przyjaciółmi i szaleństw na śniegu (o ile spadnie biały puch). Niektórzy uczniowie rozpoczną je chwilę po przerwie świątecznej, inni - niestety będą musieli jeszcze trochę poczekać. Dobrą informacją dla wszystkich jest to, że zanim nadejdzie upragniona dwutygodniowa przerwa, styczeń przyniesie jeszcze jeden długi weekend.

Ferie zimowe 2023 już niedługo. Dwutygodniowa przerwa dla uczniów, która oddziela pierwszy semestr od drugiego to nie tylko okazja do naładowania baterii, ale przede wszystkim czas na spotkania z przyjaciółmi i zimowe szaleństwa. Miłą niespodzianką jest jednak to, że przed uczniami jeszcze jeden długi weekend.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ferie zimowe 2023 - terminy

Ferie zimowe 2023 to czas dla uczniów na odpoczynek, regenerację i naładowanie baterii przed kolejnym wymagającym semestrem w szkole. Niektórzy będą korzystać z wolnego jeszcze w styczniu – dla nich ferie rozpoczną się tuż po powrocie z przerwy świątecznej. Innym niestety przyjdzie poczekać ponad miesiąc na upragnione wolne od szkoły i nauki. Przedstawiamy harmonogram ferii zimowych 2023:

  • 16 – 29 stycznia 2023 r.

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r.

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

  • 13 – 26 lutego 2023 r.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Na horyzoncie długi weekend. Wolne dla wszystkich

Zanim nadejdą ferie zimowe, na horyzoncie widać jeszcze jeden długi weekend. Święto Trzech Króli, które decyzją posłów i senatorów powróciło jako dzień wolny od pracy i szkoły.

24 września 2010 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, która ponownie ustanawiała Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy. 6 stycznia 2011 r., po raz pierwszy po półwiecznej przerwie, wierni mogli bez przeszkód uczestniczyć w jego obchodach

- czytamy na stronie sejm.gov.pl.

Oznacza to, że w tym roku świętowanie będzie o wiele dłuższe, ponieważ 6 stycznia 2023 roku, przypada na piątek, co oznacza wolny długi weekend. Odpoczną wtedy wszyscy, dorośli od pracy, a uczniowie od szkoły.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.