Życie z kilkulatką to nie jest prosta sprawa. "One tak mają od urodzenia"

Mówi się, że wychowywać dziewczynki jest trudniej. Są bardzo wrażliwe i wygadane. A gdy emocje biorą górę ciężko, znaleźć odpowiednie kontrargumenty i właściwe słowa. Pewien tata postanowił się podzielić w sieci krótkim filmikiem doskonale obrazującym taką rodzicielską codzienność. Internauci zachwyceni rezolutnością córeczki.

Od niezależnego noworodka do samodzielnego dorosłego

Gdy rodzi się dziecko, rodzice często nie mogą się doczekać, aż zacznie raczkować, siadać i chodzić. Nie mogą się doczekać aż powie pierwsze "mama" lub "tata", potem aż zacznie składać krótkie zdania, a na końcu prawdziwie z rozmawiać. Każdy jeden etap przynosi sporo ekscytacji, niedowierzania i dumy, że taki maleńki człowiek staje się powoli samodzielny. Wielu rodziców nie kryje zdumienia, tymi zmianami. Ale niestety nie każda przynosi samo szczęście i łzy wzruszenia. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdy dojrzewają emocje

Emocje u dzieci to dość skomplikowany temat. Nie bez powodu jest ciągle poruszany przez rodziców, nauczycieli, psychologów i specjalistów. W wielu miastach prowadzone są spotkania dotyczące emocji u dzieci, które mają rodzicom pomóc. W Internecie można znaleźć mnóstwo materiałów i warsztatów. A półki w księgarniach zapełniają się coraz to nowszymi pozycjami książkowymi. Dziewczynki z natury są częściej wrażliwe, niż chłopcy, a ich logika i sposób rozumowania zadziwia. Jeden z ojców zamieścił w sieci filmik, jak próbuje się dogadać z własną córką. Rozemocjonowana i wkurzona dziewczynka weszła z tatą w dyskusje, a jej dialog bawi do łez. To tylko kilkanaście sekund, ale pięknie obrazuje rodzicielską codzienność.

Kobieta z charakterem

I choć każde emocje u dziecka są ważne, nawet jeśli dramat rozgrywa się z pozoru o całkiem błahą rzecz, to my rodzice mamy obowiązek uporać się dziecku z nimi. To czasem niełatwa sprawa. I choć dziewczynka, jak widać, bardzo przeżywa daną sytuację, to Internauci są pod wrażeniem jej toku rozumowania, rezolutności i używanych argumentów. W komentarzach czytamy:

Prawdziwa kobieta z charakterem. Cudowna.
Tak to znaczy nie. Nie to znaczy tak czego nie rozumiesz?
To jest chyba jakiś zbiorowy spisek, bo moja córka pięcioletnia też ma jakieś swoje problemy, humory.
Kobiety nawet nie próbuj zrozumieć i nie ważne ile ma lat.
Gratuluję córki, moja młodsza była taka sama.
One tak mają od urodzenia.
Też nie raz mam dość tego gadania i słuchania, czasem potrzebujemy ciszy.
Wspaniale zawarła kwintesencje wszystkiego, co kobieta chce powiedzieć i przekazać.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.