Imię to ma greckie korzenie i pochodzi od słowa "sebastos" i oznacza "dostojny", "czcigodny", "szanowany", "wysoko postawiony". Może też oznaczać mieszkańca Sebasty. Stało się popularne za sprawą biblijnego męczennika, rzymskiego oficera, odwiedzającego chrześcijan w więzieniach, który zginął za wiarę. Święty Sebastian jest patronem łuczników oraz żołnierzy. Polska forma tego imienia wzięła się od łacińskiego imienia Sebastianus.
Sebastian wyróżnia się silną osobowością. To człowiek, który twardo stąpa po ziemi i trzyma się swoich zasad. Ale potrafi bezinteresownie pomagać i poproszony o pomoc, zazwyczaj nie odmawia. Ale warto zauważyć, że intuicja i wyczucie go nie zawodzą, więc lepiej mu nie kłamać i nie ściemniać. Zresztą bardzo tego nie lubi. Ma bardzo dużą wiedzę. Co widać, zwłaszcza w towarzystwie. Potrafi rozmawiać na wiele różnych tematów i zawsze znajduje zainteresowanych słuchaczy. To człowiek głodny życia. Jest ciekawy świata, chce zwiedzić go jak najwięcej, poznać inne kultury, skosztować smaków. Ma też wiele pasji, którym lubi się oddawać, kiedy tylko znajdzie wolną chwilę. Godna pozazdroszczenia jest jego umiejętność oszczędzania. Jeśli tylko ma cel, potrafi odkładać na niego miesiącami. Zakładając rodzinę, stawia przede wszystkim na jakość relacji. Chce spędzić resztę życia z kimś wartościowym, kogo naprawdę lubi.
Imieniny: 20 stycznia, 30 stycznia, 8 lutego, 10 września, 16 września, 16 grudnia, 31 grudnia
Więcej interesujących treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Zdrobnienia: Sebastianek, Sebastianuś, Seba, Sebuś, Sebek, Sebunio, Sebeczek, Sebastuś, Sebcio, Sebciu, Sobek, Sobuś, Sobuń, Bastek, Bastuś, Bastuń,
Sebastian wyróżnia się z tłumu intelektem, błyskotliwością, pewnością siebie i otwartością na nowe wyzwania. W pracy bez problemu nawiązuje kontakt z innymi, a pracodawcy cenią go za pracowitość i chęć działania. Im więcej sukcesów osiąga, tym więcej od siebie daje. Praca pozwala mu też odciąć się od zmartwień i problemów. Ratuje go też od przeżywania niepowodzeń. Ten człowiek pasjonuje się wszystkim co szlachetne, wartościowe i przydatne. Dlatego nie trzeba namawiać go na doszkalanie się czy pogłębianie wiedzy, pod warunkiem, że sam tego chce. Sebastian doskonale sprawdzi się na takich stanowiskach, jak: lekarz, psycholog, psychiatra, kurator, fizjoterapeuta, socjolog, filozof, teolog, polityk, fotograf, przewodnik, historyk, społecznik.