Zapomniane imię dla dziewczynki, które w Polsce wraca do łask. Jest zagraniczne i ma anielskie skojarzenie

Moda na niektóre imiona przemija, by po latach ponownie wrócić. To co było modne, także w kwestii nadawanych dzieciom imion, dziś odchodzi powoli do lamusa. Jest też zupełnie na odwrót. Obecnie możemy zaobserwować pewien trend o zapomnianych imionach, które wracają do łask. Jednym z nich jest Angelika.

Zapomniane imię dla dziewczynki, które w Polsce praca do łask. Przysypane kurzem zapomnienia, wrzucone do lamusa - dziś ponownie i na nowo wybierane przez rodziców. Czy Angelika znajdzie się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych imion dla dziewczynek? Czas pokaże.

Zobacz wideo Urodziny Quizów - odgadniesz zaszyfrowane imiona i nazwiska znanych Polaków?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Angelika - zapomniane imię, które wraca do łask

Wśród niezwykle popularnych imion dla dziewczynek, takich jak Zuzia, Zosia, Hania, Lena, czy Julka, brak tych, które były nadawane jeszcze dwadzieścia/trzydzieści lat temu. Trudno w piaskownicy spotkać Anię, Olę, Martę, czy Marlenę. Powoli odchodzą one do lamusa. Jednak jest jedno imię, które może nie spektakularnie, ale małymi kroczkami wraca do łask. Chodzi o Angelikę. Jak wynika z zestawienia opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, w pierwszej połowie 2022 roku, imię to otrzymało zaledwie 16 dziewczynek. Pomimo tak małej liczby, jest to duży zwrot, ponieważ bywały lata, w których nie było żadnej nowo narodzonej dziewczynki o tym imieniu.

Lekcja religii w szkoleKoniec pieniędzy na lekcje religii? Można "wydać te pieniądze z większym pożytkiem"

Anioł pod postacią kobiety? Jaka jest Angelika?

Angelika to imię żeńskie, które pochodzi z języka łacińskiego i w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "anielicę", albo "posłankę z niebios". Mówiono także, że to imię otrzymują wspaniałe i wyjątkowe kobiety – niebiańskie anioły na ziemi. Imię Angelika jest idealne dla urodzonych dziewcząt pod znakiem Byka, Raka i Skorpiona. Są spokojnie, zmysłowe i wrażliwe. Angeliki są kobietami, dla których liczy się przede wszystkim rodzina i szczęście bliskich. Są niezwykle wrażliwe. Posiadają gołębie serce, co nie zawsze dobrze się sprawdza. Niestety, przez swoje anielskie usposobienie, bywają wykorzystywane.

Jeśli chodzi o to wyjątkowe imię, to wartym odnotowania jest fakt, że imię to bywa spolszczane i występuje w formie Andżelika lub nawet Andrzelika. Ta ostatnia pisownia jest uważana za niepoprawną i ma negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Niewłaściwa forma Andrzelika całkowicie bezpodstawnie kojarzy się z Andrzejem, z którym nie ma nic wspólnego, bo Angelika etymologicznie znaczy 'anielska' (z łaciny), a Andrzej - 'męski, mężny' (z greckiego)

- zaznaczyła w jednej ze swoich opinii Rada Języka Polskiego.

Mama pokazała, jak pierwszego dnia odbiera córkę ze żłobka.Przyszła po dziecko po pierwszym dniu w żłobku. "Popłakałam się"

Więcej o: