Prezent na święta dla dziecka - o czym marzą maluchy? Ranking najlepszych prezentów

Prezent na święta dla dziecka to trudny orzech do zgryzienia, nawet najbardziej pomysłowa zabawka z czasem się nudzi. Jak wybrać coś, co sprawi, że najmłodsi zajmą się wesołą zabawą, a rodzice będą mieli chwilę po to, aby odpocząć?

Prezent dla dzieci na gwiazdkę - interaktywne zabawki dla bobasów i starszaków 

Wśród grających i śpiewających gadżetów można znaleźć prawdziwe perełki przetestowane zarówno przez dzieci, jak i delikatny zmysł słuchu rodziców. Najlepszy prezent dla dzieci na gwiazdkę? Każdy ranking musi zawierać te pozycje: 

  • Roboty do nauki dla dzieci w różnym wieku. Mnóstwo piosenek oraz różnych dźwięków zachwyci najmłodszych, dodatkowo zabawki posiadają inne funkcje, aby dłużej zająć maluchy. 
  • Grająca książeczka, prawdziwy hit wśród rodziców, delikatne dźwięki oraz ciekawa historia i wesołe piosenki sprawią, że ten gadżet dzieci chcą mieć zawsze przy sobie. 
  • Mini stolik do nauki, oprócz gier i zabaw można przy nim zjeść podwieczorek lub pokolorować kartkę z ulubionym zwierzątkiem. Lekka konstrukcja sprawia, że pomimo swojego rozmiaru jest to bardzo mobilna zabawka. 
  • Walkie-talkie - fantastyczna zabawka zarówno do domu, jak i do ogrodu. Zasięg aż do kilku kilometrów sprawia, że dzieci, mogą komunikować się z sobą nawet z oddalonych punktów.  

Prezent na Boże Narodzenie dla dziewczynki i chłopca 

Chociaż zabawki z wyraźnym podziałem na prezent na Boże Narodzenie dla dziewczynki lub chłopca to zdecydowanie dawne podejście to i tak czasami się sprawdzają. Co więcej, tradycyjne zabawki można kupić teraz w nowoczesnej formie tak, aby każdy otrzymał to, czego pragnie. Przykład? Oto i on:

  • Domek lalek, 
  • Domek dla superbohatera 

Nie tylko ładnie się prezentuje w pokoju, ale też idealnie sprawdzi się podczas wizyty rówieśników po przedszkolu lub szkole. 

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Prezent na Boże Narodzenie dla chłopca i dziewczynki - zabawa i bezpieczeństwo w jednym 

Już od kilku lat wysokie miejsce na liście prezentów dla dzieci zajmuje tzw. bezpieczny zegarek, który pozwala na kontakt z dzieckiem w ramach rozmowy telefonicznej oraz wiadomości. Co więcej, wbudowany aparat na prośbę rodzica zrobi zdjęcia najbliższego otoczenia, zegarek wskaże też aktualną lokalizację dziecka i po cichym kontakcie bez wiedzy malucha udostępni nasłuch. Dzieci mogą skorzystać z wbudowanego aparatu, zagrać w grę lub poczatować z rówieśnikami. 

Zobacz też: Wigilia 2022 - kiedy wypada? 7 klimatycznych tytułów na rodzinne wieczory w czasie oczekiwania

Prezenty na święta dla dzieci - muzyczne 

Jakie jeszcze prezenty na święta dla dzieci będą dobrym wyborem? Pierwsza gitara lub małe pianinko może mieć kluczowy wpływ na przyszłość malucha. Ciekawym pomysłem będzie też zestaw do karaoke lub mini scena. Zanim kupimy konkretny instrument, warto wysłać dziecko na próbną lekcję. 

Prezent na święta - dzieci i nadmiar zabawek

Współczesne pokoje dziecięce często pękają w szwach od nadmiaru zabawek. Co kupić na prezent na święta dla dzieci zamiast kolejnych przedmiotów? Ciekawym rozwiązaniem mogą być rodzinne bilety na koncert ulubionego wokalisty lub mini wycieczka. Dzieci cenią przede wszystkim czas spędzony z rodzicami. 

Zobacz też: Boże Narodzenie 2022. Ile dni zostało do świąt? Pomysły DIY na kartki świąteczne

Więcej o: