Przerwa świąteczna 2022 w szkole wypada dość niefortunnie. Po niej czeka jednak dodatkowy długi weekend

Przerwa świąteczna 2022 w szkole wypada dość pechowo dla uczniów. Na szczęście po niej dzieci będą się cieszyć dodatkowym, długim weekendem. Kiedy wypadają te wszystkie przerwy od szkoły? Sprawdźcie nasz harmonogram.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Przerwa świąteczna 2022 w szkole już za pasem i uczniowie zapewne już odliczają czas do bożonarodzeniowych ferii. Ale choć tegoroczna przerwa wypada dość pechowo dla uczniów i będzie nieco krótsza niż zwykle, to za rogiem czeka dodatkowy długi weekend w nowym roku. Kiedy wypada? Zapiszcie sobie te terminy.

Przerwa świąteczna 2022 w szkole. Kiedy uczniowie będą mieli wolne?

Przerwa świąteczna 2022 w szkole będzie nieco krótsza, niż w latach ubiegłych, ponieważ Wigilia (24 grudnia) wypada w sobotę, a Boże Narodzenie w niedzielę i poniedziałek (25 i 26 grudnia). Dodatkowo Nowy Rok będzie w niedzielę, co oznacza, że uczniowie wrócą do szkoły już 2 stycznia 2023. Natomiast sama przerwa bożonarodzeniowa dla uczniów w 2022 roku zacznie się 23 grudnia (piątek) i potrwa do wspomnianego już Nowego Roku (niedziela, 1 stycznia 2023). To daje w sumie dziesięć dni wolnego od szkoły. Na szczęście już na początku nowego roku na uczniów (i ich rodziców) czeka długi weekend. 

Przerwa świąteczna 2022 w szkole. Jakie będą pozostałe, zimowe dni wolne od nauki?

Po przerwie świątecznej 2022 (23.12.22 r.- 01.01.23 r.) na uczniów czekają jeszcze dwie dłuższe przerwy od nauki - długi weekend z okazji Święta Trzech Króli oraz ferie zimowe. Wspomniany długi weekend wypada w dniach 6 - 8 stycznia 2023 (czyli od piątku do niedzieli). Natomiast ferie zimowe 2023 odbędą się z podziałem na poszczególne województwa:

  • 16 - 29 stycznia - pomorskie, łódzkie, lubelskie, śląskie i podkarpackie,
  • 23 stycznia - 5 lutego - warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego - opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie i mazowieckie.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.