Przerwa świąteczna 2022 w szkole wypada dość niefortunnie. Po niej czeka jednak dodatkowy długi weekend

Przerwa świąteczna 2022 w szkole wypada dość pechowo dla uczniów. Na szczęście po niej dzieci będą się cieszyć dodatkowym, długim weekendem. Kiedy wypadają te wszystkie przerwy od szkoły? Sprawdźcie nasz harmonogram.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Przerwa świąteczna 2022 w szkole już za pasem i uczniowie zapewne już odliczają czas do bożonarodzeniowych ferii. Ale choć tegoroczna przerwa wypada dość pechowo dla uczniów i będzie nieco krótsza niż zwykle, to za rogiem czeka dodatkowy długi weekend w nowym roku. Kiedy wypada? Zapiszcie sobie te terminy.

Przerwa świąteczna 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Przerwa świąteczna w szkole 2022. Czy można wysłać dziecko do placówki?

Przerwa świąteczna 2022 w szkole. Kiedy uczniowie będą mieli wolne?

Przerwa świąteczna 2022 w szkole będzie nieco krótsza, niż w latach ubiegłych, ponieważ Wigilia (24 grudnia) wypada w sobotę, a Boże Narodzenie w niedzielę i poniedziałek (25 i 26 grudnia). Dodatkowo Nowy Rok będzie w niedzielę, co oznacza, że uczniowie wrócą do szkoły już 2 stycznia 2023. Natomiast sama przerwa bożonarodzeniowa dla uczniów w 2022 roku zacznie się 23 grudnia (piątek) i potrwa do wspomnianego już Nowego Roku (niedziela, 1 stycznia 2023). To daje w sumie dziesięć dni wolnego od szkoły. Na szczęście już na początku nowego roku na uczniów (i ich rodziców) czeka długi weekend. 

Boże Narodzenie. Piosenki świąteczne dla dzieciDni wolne od szkoły 2022. Przerwa świąteczna może rozczarować tych, którzy liczyli na dłuższy odpoczynek

Przerwa świąteczna 2022 w szkole. Jakie będą pozostałe, zimowe dni wolne od nauki?

Po przerwie świątecznej 2022 (23.12.22 r.- 01.01.23 r.) na uczniów czekają jeszcze dwie dłuższe przerwy od nauki - długi weekend z okazji Święta Trzech Króli oraz ferie zimowe. Wspomniany długi weekend wypada w dniach 6 - 8 stycznia 2023 (czyli od piątku do niedzieli). Natomiast ferie zimowe 2023 odbędą się z podziałem na poszczególne województwa:

  • 16 - 29 stycznia - pomorskie, łódzkie, lubelskie, śląskie i podkarpackie,
  • 23 stycznia - 5 lutego - warmińsko-mazurskie i podlaskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego - świętokrzyskie, małopolskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie,
  • 13 - 26 lutego - opolskie, dolnośląskie i zachodniopomorskie i mazowieckie.
Więcej o: