To krótkie biblijne imię na zaledwie trzy litery. Dostało je tylko 100 dziewczynek w tym roku

To piękne, biblijne imię jest bardzo rzadkie - w 2022 roku nadano je tylko 100 dziewczynkom. Szkoda, bo choć zaledwie trzyliterowe, to jest naprawdę wyjątkowe.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Wybór imienia dla dziecka to ważna sprawa dla rodziców. Przeglądają oni rankingi popularności i sprawdzają znaczenia w księgach imion, aby wybrać odpowiednie dla malucha. To dziewczęce imię pochodzi z Biblii i ma tylko trzy litery. Niestety jest dość rzadko wybierane - w 2022 roku nadano je tylko 100 razy. O jakie imię chodzi? Tym wyjątkowym imieniem jest Lea. Zobaczcie, co oznacza i dlaczego warto jest rozważyć wybierając imię dla córeczki.

To biblijne imię ma tylko trzy litery. Jest bardzo rzadkie w Polsce

Imię Lea pochodzi od słowa "Le’ah", które w języku hebrajskim oznacza krowę, a po łacinie lwicę. Lea kojarzy się przede wszystkim z Biblią - nosiła to imię córka Labana i żona Jakuba. Warto też wspomnieć o rzymskiej matronie, uczennicy i dobrodziejce św. Hieronima ze Strydonu. Imieniny Lei przypadają 22 marca, właśnie w dzień, w którym wspomina się św. Leę, pobożną wdowę z IV wieku n.e. Dodatkowo w tym terminie wypada też równonoc wiosenna, więc może to być zachęta dla rodziców, aby wybrać to piękne imię dla córeczki. Zobaczcie, co jeszcze warto wiedzieć o tym imieniu.

Imię Lea pochodzi z Biblii i oznacza lwicę. To warto wiedzieć o tym imieniu

W Anglii istnieje dziewięć miejscowości o nazwie Lea w ośmiu różnych hrabstwach (w jednym są dwie takie miejscowości) oraz jedna rzeka o tej nazwie. Z Kolei w Stanach Zjednoczonych jest hrabstwo Lea w stanie Nowy Meksyk. Krótkie imię Lea występuje też jako nazwisko - przykładem jest Arthur Mills Lea - australijski entomolog. Opisał około 2000 nieznanych nauce gatunków chrząszczy. 

Więcej o: