Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr? Jest konkretna data, ale niektórzy muszą się pospieszyć

Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr? Okazuje się, że chociaż przed uczniami jeszcze cały grudzień i początek stycznia, to lepiej już teraz pomyśleć o semestralnych ocenach, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr? Czasu nie pozostało już za dużo na poprawkowe sprawdziany i prace. Ze względu na przerwę świąteczną i różne terminy rozpoczęcia ferii, niektórzy muszą się pospieszyć, aby zdążyć w spokoju, bez nerwów i stresu, zawalczyć o jak najlepsze oceny na koniec pierwszego semestru i z czystą kartą, rozpocząć drugi.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr. Podana jest konkretna data

Do kiedy wystawianie ocen za pierwszy semestr? Koniec listopada i początek grudnia to tak naprawdę ostatni dzwonek, aby bez stresu i nerwowej atmosfery, zawalczyć o jak najlepsze oceny. Lepiej nie zostawiać tego na ostatni moment i już teraz przysiąść do nauki, aby końcówka semestru była jak najlepsza. Przerwa świąteczna, która rozpocznie się za mniej niż miesiąc to dobra okazja również nie tylko do odpoczynku, ale nadrobienia zaległości.

Wszyscy uczniowie powrócą do szkoły z początkiem stycznia 2023 roku. Od zakończenia końca semestru do rozpoczęcia nowego, będzie dzieliło ich już tylko kilka dni. Datą graniczną jest termin rozpoczęcia ferii zimowych, toteż uczniowie z niektórych województw mają mniej czasu na poprawę ocen niż pozostali.

Co istotne, nie ma jednego terminu zakończenia pierwszego semestru nauki i rozpoczęcia drugiego. Szkoły ustalają te daty indywidualnie, między innymi na podstawie terminy ferii zimowych - a te w Polsce są cztery.

Harmonogram ferii przedstawia się następująco:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r. - podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 - 26 lutego 2023 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Oznacza to, że zwykle data rozpoczęcia ferii zimowych to data końca pierwszego semestru, toteż do tego czasu oceny muszą być już wystawione. Jednak ostateczne wystawienie ocen, zależy tutaj od decyzji konkretnej placówki. W każdej szkole rada pedagogiczna i dyrekcja wyznacza ten termin dla swojej szkoły, toteż takiej informacji należy szukać u źródła, czyli u wychowawcy bądź w sekretariacie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA