Kiedy są ferie zimowe 2023? Niektórzy uczniowie odpoczną już chwilę po przerwie świątecznej

Kiedy są ferie zimowe 2023? Do wyczekiwanej przez wielu uczniów przerwy świątecznej zostało już niewiele czasu. Mniej niż miesiąc. Jednak mamy jeszcze jedną dobrą informację, po powrocie do szkoły w nowym roku - pozostanie wypatrywać ferii zimowych, które w niektórych województwach rozpoczną się jeszcze w styczniu.

Kiedy są ferie zimowe 2023? To pytanie pojawia się dość często w wyszukiwarkach internetowych, toteż podajemy pełen harmonogramy, kiedy uczniowie z konkretnych województw mogą planować zimowe wyjazdy. Dwa tygodnie wolnego to nie tylko dobra okazja do szaleństw i zabaw, ale przede wszystkim regeneracji po wymagającym półroczu.

Zobacz wideo Hotelarze szukają furtek w obostrzeniach. "Apeluję o roztropność"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy są ferie zimowe 2023?

Kiedy są ferie zimowe 2023? Już niedługo. Za kilka dni rozpocznie się grudzień, a to oznacza, że za niedługo będziemy celebrować Boże Narodzenie. Dodatkowym atutem grudniowych świąt jest to, że wszyscy uczniowie mają wtedy wolne. W tym roku przerwa świąteczna potrwa nieco ponad tydzień. Ostatnim dniem zajęć będzie piątek 23 grudnia 2022 roku. Uczniowie ponownie zjawią się w murach szkoły dopiero 2 stycznia 2023 roku, czyli w poniedziałek.

W czasie świąt będą mieć okazję do odpoczynku i spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi. Kolejna taka okazja nadarzy się już niedługo. Ma to oczywiście związek z feriami, których harmonogram zależy od województwa, w którym znajduje się dana szkoła. Oznacza to, że jeszcze w styczniu swoją przerwę od nauki zaczną uczniowie województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. Najdłużej będą musieli poczekać uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego, zachodniopomorskiego.

Otóż jak czytamy na rządowej stronie gov.pl, na podstawie § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego  oraz § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego, minister - po zasięgnięciu opinii wojewodów i kuratorów oświaty - ogłasza terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w szkołach na obszarze poszczególnych województw.

Pełen harmonogram przedstawia się następująco:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r. - lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. - podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. - kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 – 26 lutego 2023 r. - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Więcej o: