Trzy razy więcej pieniędzy na dzieci. Ministra zapewnia, że Maluch Plus to same korzyści

Trzy razy więcej pieniędzy na dzieci. Za kilka dni zostanie ogłoszony start starego programu Maluch Plus, w zupełnie nowej odsłonie. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do trzech lat - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

Maluch Plus, start nowej odsłony rządowego programu ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Oznacza to więcej pieniędzy nie tylko na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, ale także dofinansowanie pobytu dzieci w tego typu placówkach opiekuńczych.

Zobacz wideo PiS zawalczy o wyborców kolejnymi obietnicami? Kuczyński: Kierujemy się w stronę Grecji

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Trzy razy więcej pieniędzy na dzieci. Kto może ubiegać się o fundusze?

Rządowy program Maluch Plus ma na celu wspieranie rozwoju placówek opiekuńczych dla dzieci w wieku do trzech lat. Chodzi przede wszystkim o żłobki, kluby dziecięce, ale także dziennych opiekunów. Beneficjenci programu, czyli samorządy mogą otrzymać dofinansowanie tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki, które będą znaczymy wsparciem dla rodziców maluchów. Co istotne, Maluch Plus jest programem rocznym, jednak w budżecie, zgodnie z zapowiedziami minister Marleny Maląg, znajdzie się prawie trzy razy więcej pieniędzy, niż dotychczas.

W 2015 roku było zaledwie 80 tysięcy miejsc w żłobkach, podczas gdy obecnie jest ich około 230 tysięcy. To jest rozwój programu "Maluch plus". Początkowo był to budżet 150 milionów złotych rocznie, następnie 450 milionów złotych. Tak naprawdę zainwestowaliśmy w tworzenie tych miejsc ponad 2,1 miliarda złotych

- powiedziała Marlena Maląg w rozmowie w Radiu Zet.

PieniądzeZasiłek obywatelski zatwierdzony. Ulgi dla poszkodowanych przez inflację

Ministerka dodała, że budżet tego programu będzie teraz prawie trzy razy większy, niż w poprzednich latach.

Szczegóły programu zostaną ogłoszone już za kilka dni, jednak Maląg zdradziła już pewien zarys, jak pieniądze mają trafić do konkretnego żłobka, aby w ten sposób wspomóc rodziców w opiece nad małymi dziećmi.

Będziemy dawać informację samorządowi, że według algorytmu taka i taka kwota jest do dyspozycji, czy samorząd podejmuje się wykonania zadania. Jeśli ma wystarczającą liczbę żłobków, to może skorzystać organizacja pozarządowa, podmiot gospodarczy lub pieniądze mogą przejść do innego samorządu

- powiedziała ministerka na antenie radia.

Policjantka nie zmusza dzieci do kontaktu fizycznego z innymi, nawet jeśli są członkami rodziny.5 zasad, które powinny znać wszystkie dzieci. "Ludzie mnie za to hejtują"

Więcej o: