Krótkie imię dla dziewczynki oznaczające "życie". Nadano je tylko 219 razy

Krótkie imię dla dziewczynki oznaczające "życie". W pierwszej połowie 2022 roku nadano je zaledwie 219 razy. O kim mowa? Oczywiście o Ewie, która wraz z Adamem, w wigilię Bożego Narodzenia obchodzi swój dzień. Nie jest zbyt popularne wśród rodziców, jednak z tak wyjątkowym znaczeniem pasuje do każdej dziewczynki.

Ewa, to krótkie imię dla dziewczynki, ma jedynie trzy litery i oznacza "życie", a właściwie tę, która "daje życie". Wszak biblijna Ewa, była tą, która stworzona przez Boga z żebra Adama, dała życie całemu rodzajowi ludzkiemu. Nie jest to imię zbyt popularne, jednak wyjątkowe i piękne.

Zobacz wideo Czy kobieta według zasad savoir-vivre może karmić dziecko piersią przy wigilijnym stole?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Krótkie imię dla dziewczynki. Ewa będzie doskonałym wyborem

Ewa to jedno z najstarszych imion kobiecych. Postać pierwszej kobiety, która je nosiła, pojawia się często w sztuce i muzyce. Wywodzi się prawdopodobnie z dziś już nieużywanego języka Sumerów. Pierwotny zapis miał formę: "Awa" - jednak zostało ono przejęte przez lud hebrajski i przyjęto już dzisiejszy zapis, który w bezpośrednim tłumaczeniu miał oznaczać "życie" lub "tę, która daje życie". Wszak pierwsza o tym imieniu - pramatka Ewa - po wygnaniu z Raju, dała życie całemu rodzajowi ludzkiemu.

Do dziś występuje to wyjątkowe imię w wielu językach na całym świecie. Jest popularne wśród rodziców, którzy szukają krótkiego i wyjątkowego imienia dla swojej córki.

Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji, w roku 2022 otrzymało tak na imię zaledwie 219 dziewczynek.

Ewa, czyli inteligentna i bardzo uczuciowa kobieta

Kobiety noszące imię Ewa, są bardzo inteligentne. W swoim życiu kierują się zwykle rozumem, jednak kiedy na trafią na drugą połówkę - bezgranicznie poświęcają się miłości. Późno zakładają rodziny, toteż ich związki są dojrzałe, pełne ciepła i zaufania. Ewa nie lubi samotności i szuka towarzystwa bliskich jej osób. Ma duże grono przyjaciół, którzy ze względu na przyjazne usposobienie i wyjątkowy charakter - zawsze służą pomocą. To dobra przyjaciółka i jeszcze lepsza żona oraz matka.

Więcej o:
Copyright © Agora SA