Uczeń zostawił na nauczycielce wiadomość na sprawdzianie. "Przepraszam i miłego dnia"

Uczniowskie odpowiedzi na kartkówkach i sprawdzianach są ostatnimi czasy prawdziwym hitem w mediach społecznościowych. Użytkownicy Instagrama, Tik Toka, Twittera i Facebooka prześcigają się w tym, kto znajdzie lepsze "smaczki". Oczywiście skarbnicą wiedzy, co do najciekawszych odpowiedzi uczniów są zawsze nauczyciele. Oni już niejedno widzieli i słyszeli.

Jeden z uczniów, którzy nie znał odpowiedzi na wszystkie pytania, postanowił zostawić na sprawdzianie wiadomość dla nauczyciela. Jego szczerość, a na pewno kreatywne podejście do tematu rozbawiło wielu. Odpowiedź ucznia stała się hitem na Tik Toku.

Zobacz wideo Jak wygląda szkoła w Szwecji? Tu nie ma prac domowych

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Uczeń zostawił wiadomość dla nauczyciela. "Przepraszam i miłego dnia"

Pewien uczeń, Mateusz - bo tak wynika z podpisu na jednym ze sprawdzianów, postawił na szczerość. Jako że znał odpowiedzi tylko na dwa pytania, co i tak według podanej punktacji, oznaczałoby dla niego ocenę niedostateczną - stwierdził, że nie będzie się silił na odpowiedź. Jednocześnie uczeń zachował się z klasą, przeprosił za swoje zachowanie i życzył nauczycielce miłego dnia.

Znam odpowiedzi na dwa pytania, co daje mi 2 p.+2p. = 4 p. 4p.= ndst. Tak czy inaczej, dostanę ocenę niedostateczną, więc nawet nie będę zaczynał zadania. Przepraszam i życzę miłego dnia, pozdrawiam Mateusz

- napisał szczery i pomysłowy uczeń.

dziewczynka w ogrodzieDźwięczne imię dla dziewczynki. Ma trzy litery i oznacza pewne zwierzę

Na fragmencie sprawdzianu widzimy podsumowanie jego zdobytych punktów, a właściwie ich braku. Otrzymał 0 pkt., co daje mu ocenę niedostateczną - tak jak wyrokował. Ciekawi za to jesteśmy myśli nauczyciela, kiedy czytał wiadomość od ucznia.

Szczera odpowiedź Mateusza jest hitem na Tik Toku. Użytkownicy tego serwisu komentują zamieszczony filmik, a po ich wiadomościach można stwierdzić, że jest sporo śmiałków, którzy mają zamiar ten nietypowy sposób zastosować.

Ciekawe, czy u mnie coś takiego przejdzie
Też tak zrobię. I to na fizyce! Już w piątek
To ja i moje negocjacje z nauczycielami
Zrobiłam tak kiedyś. Dostałam 1 bez możliwości poprawy

- napisali użytkownicy Tik Toka w komentarzach do zamieszczonego filmiku.

Zofia Zborowska miała 'szew dla męża'Zofia Zborowska pokazała, co córka zrobiła pupilowi. "Niczego słodszego nie zobaczycie"

Więcej o: