Kupili córce prezent za fortunę. Pokazali, jak zareagowała jej siostra. "Syndrom drugiego dziecka"

Rodzice, którzy posiadają co najmniej dwoje dzieci, doskonale wiedzą o tym, że jeśli kupują coś jednemu maluchowi, drugi również oczekuje prezentu. Ostatnio jedna z mam pokazała na TikToku, jak zareagowała jej młodsza córka, gdy starsza dostała drogą niespodziankę.

Więcej historii rodziców przeczytasz na Gazeta.pl.

Stevie ma dwie córeczki i na TikToku publikuje nagrania przedstawiające ich życie rodzinne. Czasem są to filmiki ze wspólnych zabaw, innym razem pokazuje, jak jej pociechy zachowują się w określonych sytuacjach. Ostatnio na jej profilu pojawiło się kilkusekundowe nagranie z momentu wręczania prezentu starszej córce. Rodzice kupili dziewczynce iPada. Świadkiem całej sytuacji była jednak siostra obdarowywanej. Nie spodziewali się, że jej reakcja będzie tak emocjonalna.

Zobacz wideo Czy kąpiel noworodka zawsze musi być dramatem? Położna udziela wskazówek

"Syndrom drugiego dziecka"

Rodzice co najmniej dwojga dzieci wiedzą, że obdarzanie każdej z pociech jednakową uwagą stanowi ogromne wyzwanie, ale jest konieczne, żeby drugie dziecko nie czuło się wyobcowane i odrzucone. Jednak czasem są okazje jak np. urodziny, kiedy trzeba wyróżnić tylko jedną pociechę. Stevie przekonała się o tym, że nie jest to takie proste. Kiedy wręczyła starszej córce iPada, młodsza nie mogła powstrzymać łez.

Tata miał samodzielnie uśpić dzieckoKazała mężowi uśpić dziecko. Z ukrycia za drzwiami nagrała jak mu szło

Na filmiku opublikowanym na TikToku widzimy moment, kiedy z uśmiechem od ucha do ucha starsza dziewczynka otwiera prezent od rodziców.

O mój Boże

- mówi rozpromieniona. W tym momencie jej młodsza o cztery lata siostrzyczka zaczyna płakać. Kiedy rodzice i siostra próbują uspokoić dziewczynkę, ta jeszcze bardziej się denerwuje i uderza w telefon nagrywającej ją mamy.

Nie spodziewaliśmy się tego. Syndrom drugiego dziecka

- czytamy w podpisie do nagrania. Mama wyłączyła możliwość komentowania po fali hejtu, jaka na nią spadła.

Kilka dni później w odpowiedzi na negatywne komentarze Stevie opublikowała drugie nagranie, w którym wyjaśniła, że iPad był prezentem na urodziny starszej córki i nie faworyzuje żadnej z dziewczynek. Dodała, że nie spodziewali się takiej reakcji, bo młodsza o cztery lata dziewczynka wiedziała, co dostanie jej siostra. Zresztą sama dostała podobny prezent wcześniej, ale dostosowany do jej wieku.

To niedorzeczne, że musisz się z tego tłumaczyć. Masz dwie wspaniałe córki i radzisz sobie świetnie

- pocieszano ją w komentarzach.

Potrojone pieniądze dla dzieci od rządu. Kto może zyskać?Potrojone pieniądze dla dzieci od rządu. Kto może zyskać?

Więcej o: