Potrojone pieniądze dla dzieci od rządu. Będzie nowa odsłona znanego rodzicom programu

Potrojone pieniądze dla dzieci do lat trzech - od rządu. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przekazała informacje o zupełnie nowej odsłonie dotychczasowego programu Maluch Plus. Ma to oznaczać więcej pieniędzy dla rodziców tych dzieci, które korzystają ze żłobka, klubu dziecięcego lub pomocy zatrudnionej niani.

Więcej pieniędzy - i to potrójnie - dla małych dzieci, które uczęszczają do żłobka, dziennego klubu opieki, lub są pod opieką zatrudnionej nianie, w czasie kiedy ich rodzice pracują i nie są w stanie sprawować bezpośredniej opieki nad nimi. Minister Marlena Maląg, na antenie radia Zet, zapowiedziała, że już niedługo rusza nowa odsłona znanego rodzicom programu - Maluch Plus.

Zobacz wideo Oszczędzając prąd, realnie oszczędzamy nasze pieniądze?

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Potrojone pieniądze dla dzieci. Mniejsze opłaty za żłobek?

Z końcem miesiąca, najprawdopodobniej w najbliższą środę, czyli 30 listopada 2022 roku ma zostać ogłoszony oficjalny start nowej odsłony rządowego programu - Maluch Plus. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Krajowego Planu Odbudowy, Europejskiego Funduszu Społecznego i środków krajowych. Suma jest niebagatelna - ma wynosić ponad 1,5 mld złotych i być przeznaczona na wspieranie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów.

W przyszłym tygodniu ogłosimy nowy program Maluch Plus (…) Jedno, co dzisiaj mogłabym powiedzieć, na pewno budżet tego programu będzie blisko trzy razy większy, niż był w poprzednich latach, a był 450 mln, tak że budżet będzie potrojony

- powiedziała Maląg na antenie Radia Zet.

 

dziewczynka w ogrodzieDźwięczne imię dla dziewczynki. Ma trzy litery i oznacza pewne zwierzę

Kto będzie mógł skorzystać z rządowego programu?

Maluch Plus w nowej odsłonie będzie przeznaczony - podobnie jak do tej pory - dla rodzin z dziećmi do lat trzech, które korzystają z instytucji opieki nad dziećmi (żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów). Jednak szczegóły naboru do programu zostaną określone dopiero w momencie jego startu, toteż na wszystkie szczegółowe informacje musimy poczekać do końca listopada.

Co ważne, jak sama zaznaczyła Malgą, Maluch Plus, jest programem rocznym.

My będziemy dawać informacje samorządowi, według algorytmu taka i taka kwota jest do dyspozycji - czy samorząd podejmuje się wykonania tego zadania. Jeżeli samorząd podejmie decyzje, że nie (...) to wtedy może skorzystać też czy organizacja pozarządowa, czy podmiot gospodarczy, który na danym terenie chce prowadzić żłobek lub te pieniądze mogą przejść do innego samorządu

- powiedziała szefowa MRiPS, której słowa cytuje portalsamorządowy.pl.

Zofia Zborowska miała 'szew dla męża'Zofia Zborowska pokazała, co córka zrobiła pupilowi. "Niczego słodszego nie zobaczycie"

Więcej o: