Nauczycielka kazała wymienić trzy rośliny występujące w okolicy. Odpowiedź ucznia ją zaskoczyła i zostawiła mu wiadomość

Odpowiedzi z prac pisemnych, np. sprawdzianów lub kartkówek, potrafią zaskoczyć niejednego nauczyciela. Na teście z biologii, uczniowie zostali poproszeni o wymienienie roślin występujących w ich najbliższej okolicy. Jednak jak się okazuje, kiedy nie znają prawidłowej odpowiedzi, kreatywność i pomysłowość młodych osób to studnia bez dna. Co na to nauczycielka?

Odpowiedzi uczniów z testów i innych sprawdzianów są prawdziwym hitem w internecie. Wywołują nie tylko uśmiech, ale także podziw i uznanie za tak pomysłowe i kreatywne odpowiedzi, które nie zawsze są uznawane przez nauczycieli. Jednemu z uczniów test z biologii pomylił się z testem ze znajomości historii Wiedźmina. Co na to nauczycielka?

Zobacz wideo Wywiad z Tomaszem Bagińskim - producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin"

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Gdzie rośnie jaskółcze ziele?

Na sprawdzianie z biologii, uczniowie - w jednym zadaniu - mieli podać trzy rośliny, które występują w ich najbliższej okolicy. Wielu pewnie napisałoby bez namysłu, że jest to np. olsza czarna, klon zwyczajny, czy wielicha zwyczajna (po prostu trawa). Jeden z uczniów, jak sądzimy - miłośnik wiedźmińskich przygód, napisał, że w jego okolicy występuje "jaskółcze ziele". Co na to nauczyciel? Okazuje się, że i jego odpowiedź, a właściwie komentarz jest równie ciekawy.

W Twojej okolicy, a nie w Temerii

- napisał nauczyciel, który sprawdzał test.

Fakt - jaskółcze ziele - czyli roślina, którą w wiedźmińskich opowieściach dodawana jest do różnych eliksirów, rośnie w Temerii - Królestwa Północy, gdzie mieszkają bohaterowie opowieści Andrzeja Sapkowskiego.

Jednak uczeń miał rację, ponieważ roślinę można spotkać i u nas - nie tylko jako składnik mikstury, którą wypił Wiedźmin.

Praca domowa ucznia zaskoczyła nauczycielkę. W zeszycie napisała mu wiadomośćPraca domowa ucznia zaskoczyła nauczycielkę. W zeszycie napisała mu wiadomość

Jaskółcze ziele, czyli glistnik to gatunek byliny z rodziny makowatych. Znajdziemy ją właściwie na całym obszarze naszego kraju, gdyż lubi klimat umiarkowany. Roślina, podobnie jak w opowieściach Sapkowskiego, ma wiele zastosowań leczniczych. Działa rozkurczowo na mięśnie, przeciwbakteryjnie, uspokajająco, a także przeciwbólowo. Zauważali to również internauci, którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami do nagrania, które umieszczono na Tik Toku.

Jaskółcze ziele istnieje a w zasadzie to glistnik jaskółcze ziele i jest gatunkiem byliny z rodziny makowatych
Jaskółcze ziele rośnie u mnie przy płocie, starsi mówią, że dobre na brodawki i kurzajki, ale tego już nie wiem
Ja nawet latem miałam na podwórku kilka jaskółczych ziół

- napisali użytkownicy Tik Toka.

Okazuje się, że nazwa ta wzięła się od staropolskich zwyczajów i obrzędów, gdyż niegdyś wierzono, że ta roślina ukazuje się wraz z powrotem jaskółek, a zamiera z ich odlotem.

Spojrzała na kartkówkę dziecka i ją zatkało. 'Wasze dzieci uczą idioci i idiotki'Spojrzała na kartkówkę dziecka i ją zatkało. "Wasze dzieci uczą idioci i idiotki"

Więcej o: