Mama Ginekolog opublikowała w sieci zdjęcie kąpieli z synami. "Mam nadzieje, że dziś już nie szokuje"

Nicole Sochacki-Wójcicka znana w mediach społecznościowych ginekolożka udostępniła na Instagramie zdjęcie, na którym pokazała swoją kąpiel z kilkuletnimi synami. Część internautów stwierdziła, że to normalne, niektórzy byli zdania, że nie do końca, a kilka osób zwróciło uwagę, że takich zdjęć nie powinno się zamieszczać w sieci ze względu na bezpieczeństwo dzieci.

Więcej tematów związanych z rodzicielstwem na stronie Gazeta.pl

Nicole Sochacki-Wójcicka, czyli Mama Ginekolog zamieściła niedawno na swoim koncie na Instagramie zdjęcie, na którym widać, jak kąpie się w wannie ze swoimi kilkuletnimi synami - Rogerem i Gilbertem. Chłopcy są zadowoleni, dobrze się bawią, ich mama podobnie. Nicole zdjęcie opatrzyła komentarzem:

W tej wannie macie samych bohaterów, każdy jest bohaterem dla drugiego, kolejny bohater robi zdjęcie. Rodzina to siła.

Pozwoliła synkowi zrobić trwałą ondulację. Teraz wygląda zupełnie inaczejPozwoliła synkowi zrobić trwałą ondulację. Teraz wygląda zupełnie inaczej

Mama Ginekolog o nagości

Pod opublikowanym zdjęciem pojawił się także komentarz Nicole dotyczący nagości. Kobieta napisała, że dawniej fakt kąpania się z dziećmi szokował ludzi. Ma nadzieję, że dziś jest już inaczej: 

Pamiętam te czasy, gdy było to szokujące, że moje kilkuletnie dzieci się razem kąpią…razem z mamą czy tatą [...] Mam nadzieje, że dziś takie zdjęcie już nie szokuje.

Nicole dodała też, że uważa, że każdy ma prawo wychowywać swoje dzieci wedle własnego uznania i nie ma zamiaru nikomu narzucać swoich metod. Dodała też, jak w jej rodzinie wygląda podejście do nagości.

Niech każdy żyje jak chce, nikomu nie narzucam mojego podejścia do wychowania dzieci. Moje dzieci nie muszą pisać kaligrafią, wiedza jak wyglądają nadzy rodzice, jedzą słodycze i oglądają bajki. Nie ma w tym jakiejś większej filozofii, tak to u nas wygląda

- zapewniła.

Zobacz wideo

Internauci są podzieleni

Pod postem Nicole wywiązała się dyskusja internautów dotycząca granic, jakich powinno się przestrzegać w domu i rodzinie w odniesieniu właśnie do nagości. Podzielili się na dwa obozy: jedni uważają, że nagość jest zupełnie naturalna i dzieci powinny być do niej przyzwyczajone, inni stwierdzili, że rodzice nie powinni pokazywać się swoim dzieciom nago. 

Może powinniśmy brać przykład z krajów skandynawskich, bo tam cała rodzinka łącznie z dziadkami siedzi razem w saunie, to normalka i nikt się nikogo nie wstydzi

- napisała jedna z internautek. 

Nagość to temat tak naturalny, że nie rozumiem czemu ktoś robi z tego tabu

- stwierdziła inna. Sporo internautów jest jednak zdania, że dziecinie powinny oglądać swoich rodziców nago:

 
Nie uważam za normalne, by chłopcy w tym wieku musieli oglądać swoją mamę czy tatę nago.
Nie krytykuje, każdy wychowuje jak uważa za słuszne. Osobiście nie kąpię się z dziećmi i nie mam zamiaru, uważam, że jednak rodzice nie powinni swojej nagości okazywać dzieciom, którym kształtuje się dopiero psychika. Mamy XXI wiek i każdy uczy i wychowuje na swój własny sposób. Dla mnie moja kąpiel to mój relaks po całym dniu matkowania.
Nigdy nie oglądałam nago rodziców i nie chciałabym, żeby moje dzieci widziały mnie czy męża. To jest intymność. I jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Nie mam problemu z publicznym karmieniem piersią, ale całkowitej nagości mówię nie.
Jednak trochę wstydu trzeba mieć

- pisali. Kilka osób zwróciło uwagę na zasadność udostępniania w sieci tego rodzaju zdjęć:

Owszem, nagość jest normalna. Jednak nie są normalne praktyki, w których wrzuca się do internetu zdjęcia, na których są inni ludzie (a zwłaszcza dzieci) w sytuacjach intymnych, bez prawa do decydowania o tym, czy chcą te zdjęcia tam umieszczać.
Problem w tym, co źli ludzie z takimi zdjęciami robią, a nie z rodziną, która je wkleja do albumu.
Wydaję mi się, że nie trzeba tego upubliczniać, nikt nie publikuję zdjęć jak opiekuje się swoimi rodzicami na starość. Dla mnie to jest przestrzeń intymna, taka domowa, zarezerwowana tylko dla mojej rodziny.

Kamera nagrała, co zrobił piesKamera nagrała, jak pies zakradł się nocą do niemowlęcia. Miał jeden cel

Więcej o: