Wraz z dwuletnią córką żyła w namiocie. Wyjaśnia, co doprowadziło do tej sytuacji. "Posypało mi się wszystko"

Zamieszkała z córką w namiocie na gdańskiej Zaspie. Dwulatka była przemarznięta i głodna. W rozmowie z "Faktem" kobieta tłumaczy, że nie było ją stać na wynajęcie mieszkania i zrobi wszystko, by zawalczyć o dziecko.

W poniedziałek 21 listopada pracownik socjalny poinformował dyżurnego jednostki policji o namiocie rozbitym na gdańskiej Zaspie. W środku miało przebywać troje dorosłych oraz małe dziecko. We wskazane miejsce skierowano policjantów, którzy podczas interwencji potwierdzili te informacje. Jak czytamy na stronie pomorska.policja.gov.pl, funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i dwie kobiety, z których jedna była matką dwulatki.

Wraz z dwuletnią córką żyła w namiocie

Więcej artykułów dotyczących aktualnych wydarzeń przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

12-latka pokazała nagranie z rozmowy o pracęMiała 12 lat, kiedy aplikowała o pierwszą pracę. Teraz znalazła wideo. Wybór pracodawcy zaskakuje

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Dziewczynka miała na sobie jedynie koszulkę z krótkim rękawem, była przemarznięta i głodna. Policjanci okryli ją kocami oraz folią termiczną, po czym niezwłocznie wezwali karetkę. Okazało się, że dwulatka cierpiała na infekcję górnych dróg oddechowych.

W rozmowie z "Faktem" matka dwulatki wyjaśniła, co doprowadziło ją do zamieszkania w namiocie. 24-latka twierdziła, że jej mąż nie dbał o rodzinę, całymi dniami przesiadywał przed komputerem i nie pomagał jej w opiece nad dzieckiem. W ubiegłym roku, przed Bożym Narodzeniem kobieta postanowiła, że od niego odejdzie. Zamieszkała wówczas u znajomych, a gdy stracili wynajmowane mieszkanie, przeprowadziła się do Gdańska. Kobieta twierdziła, że szukała pracy i podejmowała się różnych zajęć dorywczych. Liczyła na pomoc od męża, ale ten ignorował jej wiadomości. Miała nadzieję, że mieszkając w namiocie zdoła zaoszczędzić i odłożyć pieniądze na wynajem mieszkania.

Z biedy posypało mi się wszystko. Córka to całe moje życie

- przekazała "Faktowi" i podkreśliła, że zrobi wszystko, by odzyskać córkę.

wyszła na dwór, wróciła z głową pełną rzepówWyszła na podwórko, nie wróciła sama. Widok mrozi krew w żyłach

Więcej o: