Oburzające zachowane rodziców w samolocie. Dziewczynka skakała po stoliku, a oni nie reagowali. "To tylko dziecko"

Jeden z pasażerów nagrał małą dziewczynkę podczas ośmiogodzinnego lotu samolotem. Dziecko się nudziło i rozpierała je energia. Rodzice nie reagowali na jej zachowanie, co oburzyło internautów.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Podróż samolotem z małym dzieckiem bywa wyzwaniem nie tylko dla jego rodziców, ale i współpasażerów. Starsze maluchy łatwo jest czymś zająć - można im zaproponować bajkę, słuchanie audiobooka, czytanie książeczki, czy kolorowanie. Dzięki temu podróż upływa im szybciej i nie nudzą się. Nieco trudniej jest z młodszymi dziećmi, które nie potrafią jeszcze dłużej skupić uwagi na jednej czynności. Chcą po samolocie chodzić, biegać, wspinać na siedzenia etc. Sprytni rodzice zabierają ze sobą ulubione przekąski maluszka, czy angażujące zabawki, które przynajmniej przez jakiś czas zajmą małego pasażera.

Rodzice powinni reagować

Chociaż rodzice zwykle starają się zapanować nad swoimi dziećmi na pokładzie samolotu, bo zdają sobie sprawę, że ich zachowanie może przeszkadzać pozostałym pasażerom, nie zawsze się to udaje. Dzieci marudzą, bo im się nudzi, szaleją, bo rozpiera je energia, czasem płaczą, bo są zmęczone, a nie mogą zasnąć. Współpasażerowie często są wyrozumieli, gdy widzą, starania rodziców, którzy robią co mogą, a i tak nie udaje się zapanować nad dzieckiem. Czasami jednak rodzice ewidentnie nic sobie nie robią z zachowania swoich pociech. Tak było w przypadku tego malucha, który skakał po stoliku umieszczonym przed jego miejscem. 

Nagranie zostało zamieszczone w serwisie Reddit przez jednego z użytkowników. Widzimy na nim małą dziewczynkę, która weszła na stolik i po nim skacze, szarpiąc jednocześnie oparcie fotela pasażera siedzącego przed nią. Mężczyzna był bardzo cierpliwy i wyrozumiały i nie reagował. Co dziwne - nie reagowali też rodzice dziecka. Nagranie zostało opatrzone komentarzem: 

Pozwalanie dzieciom szaleć podczas lotu trwającego 8 godzin.
Zobacz wideo Dziecko dziedziczy długi i co dalej? Adwokat: Jest prawnie chronione

Internauci byli oburzeni

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy internautów zaskoczonych i oburzonych zachowaniem rodziców dziecka, którzy nie reagowali na to, co robiło. Pisali:

Zwykle unikam konfrontacji, ale nawet ja bym wstał i coś powiedział.
Tak zachowują się dzieci w tym wieku, ale nie tak powinni się zachowywać ich rodzice.
Zdecydowane nie. Ona zakłóca podróż innym pasażerom.
Szkoda mi tego faceta. Założę się, że powstrzymuje się, by nie kopnąć tego dzieciaka
Dlaczego on na to pozwala?
Mam nadzieję, że otrzymał odszkodowanie
Rodzice pewnie uważają: to tylko dziecko
Więcej o: