Wybrała dla dziecka wyjątkowe imię. Potem stwierdziła, że nie lubi zdrobnienia. "Myślę, czy powinnam je zmienić"

Jedna z mam, która bardzo długo szukała odpowiedniego imienia dla swojego dziecka. Kiedy jednak zarejestrowała jego urodzenie, teraz myśli o zmianie, gdyż jej rodzina oraz znajomi używają zdrobnienia, które jej się nie podoba.

Kobieta, która całkiem niedawno została mamą, rozważa zmianę imienia swojego dziecka, ponieważ nienawidzi przezwiska, które mu nadała rodzina oraz znajomi. Wiele obcych osób również źle je wymawia, co powoduje ogromną irytację u kobiety.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wybrała wyjątkowe imię dla dziecka. Teraz myśli nad zmianą

Jedna z mam, która postanowiła podzielić się na forum internetowym wątpliwościami co do wyboru imienia dla dziecka, myśli nad jego zmianą. Nazwała swojego synka "Danyal", ale wiele osób ma trudności z jego poprawą wymową, niektórzy też – zwłaszcza najbliżsi – skracają to wyjątkowe imię do krótszej formy, czyli Danny’ego, co szczególnie nie podoba się kobiecie. Jak sama twierdzi, nie lubi przezwiska z tym imieniem.

Czy powinnam zmienić je na Farris lub Zain? Ktoś ma dla mnie jakieś rekomendacje?

- pyta kobieta, której słowa cytuje portal thesun.co.uk.

Jak się okazuje, internauci zawsze chętnie dzielą się swoimi radami - i tym razem nie zawiedli.

Nigdy nie powstrzymasz ludzi przed skracaniem lub wydłużaniem imion, szczególnie wtedy, kiedy twoje dziecko zacznie szkołę i będzie miało znajomych i przyjaciół
Farris lub Zain są OK imionami, ale nadal nie uciekniesz przed przezwiskami
Jeśli nie jesteś pewna swojego wyboru i masz konkretne preferencje co do imion, a to zdrobnienie ci nie odpowiada – zmień je
Po prostu powtarzaj, że nie chcesz, aby imię twojego dziecka było skracane
Zgadzam się - nie można kontrolować pseudonimów, czy zdrobnień. To tak, jakbyś nazwała swojego syna Patrickiem i dostawała po głowie za każdym razem, gdy ludzie nazywą go Patem, Christopher - Chrisem, Matthew - Mattem itp.

- piszą użytkownicy internetu, jako rady na problem kobiety. 

Imię, które wybrała, jest znane w wielu językach na całym świecie. Wywodzi się z krajów arabskich, co w bezpośrednim tłumaczeniu oznacza "bóg jest moim sędzią". Imię Danyal oznacza również przywódcę ludu lub wodza/głowę plemienia.

Więcej o: