Mama zapłaciła fortunę za bilet na pociąg. Ale i tak najmłodsze dziecko musiała wcisnąć między bagaże

Brytyjska mama musiała wcisnąć swoje najmłodsze dziecko między bagaże. Nic nie zmienił fakt, że za bilety na pociąg zapłaciła fortunę. Podzieliła się swoją historią w mediach społecznościowych.

Więcej ciekawych artykułów o dzieciach i dla dzieci znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy zacząć bawić się z dzieckiem? Znacznie wcześniej niż mogłoby się wydawać

O tym, że podróżowanie pociągiem może być wręcz sportem ekstremalnym przekonała się ostatnio brytyjska mama, która jechała z czwórką dzieci. 51-letnia Bee Rowlatt, pisarka i organizatorka książkowych eventów, podróżowała z czwórką dzieci z Yorku do londyńskiego King's Cross. Niestety jej podróży nijak nie można nazwać choćby minimalnie komfortową. Zniesmaczona Brytyjka podzieliła się swoją smutną historią na Twitterze.

Pociąg Kolei Wielkopolskich. IlustracyjnePrzebiegła trzy kilometry za pociągiem, w którym były jej dzieci

Mama musiała upchnąć dziecko między bagażami. Wysoka cena biletów o niczym nie świadczy

Bee Rowlatt podzieliła się z internautami zdjęciem, na którym jej najmłodsze dziecko jedzie pociągiem siedząc na stojaku na bagaże. Matka z pozostałą trójką dzieci zostali zmuszeni do podróżowania siedząc wprost na podłodze. Bardzo niekomfortowe warunki były spowodowane ogromnym zatłoczeniem pociągu. Dodatkowym powodem oburzenia Brytyjki była cena, jaką zapłaciła za bilety kolejowe - 182.94 funtów brytyjskich (czyli około 998,22 zł). Kosz podróży był ogromny, a warunki wręcz skandaliczne. 51-latka zrobiła zdjęcie i opublikowała na Twitterze z krótkim opisem:

Z York do King’s Cross @GC_Rail - nigdzie nie ma miejsc. Korytarze i podłogi są całkowicie zatarasowane, a jedno z moich dzieci siedzi na półce bagażowej. Ta podróż kosztowała 182,94 funtów. 

Bee Rowlatt szybko zdobyła poparcie internautów - jak dotąd, post zebrał już 11,3 tysiące polubień. Jest też mnóstwo komentarzy, w tym od Grand Central Railway:

Przepraszamy za dyskomfort.

Historia Szeryfa, psa, który wybrał się w podróż pociągiem, to gotowy scenariusz na filmPies, który jeździł koleją. Wystraszył się burzy i wskoczył do pociągu

Matka z czwórką dzieci zapłacili fortunę za podróż pociągiem. Jechali w okropnych warunkach

Krótka i wymijająca odpowiedź przewoźnika na post 51-latki nie spodobała się jej, jak i innym internautom, którzy dali temu wyraz w komentarzach. Wiele osób zauważyło, że warunki za kosztowną podróż pociągiem są jak w Indiach czy innym kraju trzeciego świata. To przełoży się na częstsze wybieranie jazdy samochodem zamiast pociągiem, co jest nie bez znaczenia dla ekologii. Pojawiły się też głosy, że kobieta powinna starać się o zwrot pieniędzy za tak nie komfortową podróż, co mogło stanowić poważny problem, np. w przypadku ewakuacji wagonu. 

Więcej o: