Okładka książki dla dzieci oburzyła internautów. "To nie jest śmieszne, to okrutne"

Znany sportowiec przerobił okładkę książki dla dzieci traktującej o rozwodzie rodziców. Mężczyzna zamieścił ją na swoim koncie na Twitterze i spotkał się z krytyką ze strony internautów. Uznali, że to mało śmieszny żart.

Więcej tematów związanych z życiem rodzinnym na stronie Gazeta.pl

Chodzi o książkę "Tata już tu nie mieszka. Książka o rozwodzie" (oryginalny tytuł: "Daddy doesn't live here anymore. A book about divorce") autorstwa Betty Virginii Doyle Boegehold i Bernice Berk, która pojawiła się na półkach księgarni w 1985 roku. Opisuje historię małej dziewczynki, której rodzice postanowili się rozwieść. Książka miała za zadanie pomóc dzieciom w tej sytuacji zrozumieć decyzję rodziców i odnaleźć się w nowej rzeczywistości, a teraz stała się narzędziem żartów.

Daria Ładocha szuka korepetycji dla córki, bo'musi mieć 100% na testach'. Fanka: ŻartDaria Ładocha szuka korepetycji dla córki, bo "musi mieć 100 proc. na testach". Fanka: Żart

Futbolista przerobił okładkę książki

Autorką ilustracji zamieszczonej na okładce książki oryginalnie była jest Deborah Colvin Borgo, ale wersja, która spowodowała poruszenie w mediach społecznościowych to dzieło Antonio Browna, amerykańskiego futbolisty. Mężczyzna przerobił ją i zamieścił na swoim koncie na Twitterze. Twarze rodziców w jego wersji to twarze modelki Gisele Bundchen i zawodnika rugby - Toma Brady'ego. Para po trzynastu latach małżeństwa zdecydowała się na rozstanie. Brown zamieścił też na okładce swoją twarz - ma ją postać siedząca w domu i obserwująca pożegnanie mamy i córki z tatą. Mężczyzna wykorzystał tę ilustrację do prywatnych rozgrywek z Brady'm, co nie spodobało się internautom, zwłaszcza że na swoim koncie na Instagramie zamieścił zdjęcie z Gisele Bundchen.

Internauci skrytykowali futbolistę

Pod ilustracją opublikowaną na Twitterze przez Antonio Browna pojawiło się wiele komentarzy zniesmaczonych internautów. Pisali: 

Nabijasz się z tego w stosunku do dziecka, mówiąc "Tatuś tu nie mieszka". Jako ktoś, kogo rodzice rozwiedli się, gdy byłem dzieckiem, zapewniam cię, że nie ma się z czego śmiać. Tom cię wspierał, gdy inni się poddawali.

Kompletny brak klasy
Usuń to
Naśmiewasz się z osobistych zmagań faceta, który przygarnął się dwukrotnie, gdy byłeś na dnie.
To nie jest śmieszne, nawet trochę fajne. To okrutne. Jak myślisz, co teraz usłyszą ich dzieci, gdy pójdą do szkoły
Desperacko poszukujesz uwagi
Jaki człowiek robi coś takiego?
Zobacz wideo Czy każde dziecko może być dobre z matematyki?

Kasia i jej córeczka NelMama Nel, cierpiącej na Zespół Wolfa-Hirshhorna, opowiada o życiu i leczeniu w Belgii

Więcej o: